Juniorzy starsi: 3 punkty w Tychach


Po szalonym meczu i bramkach Macieja Józefowa, Ksawerego Bieguna i Mateusza Rzeszowskiego drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju pokonała na wyjeździe SMS Tychy 3:2.

Dla Rozwoju było to drugie z rzędu zwycięstwo – a już piąte w sezonie, co przy 5 remisach i 4 porażkach daje nam solidne 9. miejsce.

Spotkanie w Tychach było szalone. Choć podopieczni Kamila Pągowskiego prowadzili 2:0 i 3:1, to nie brakowało emocji. Przy stanie 3:2, po kuriozalnie straconej drugiej bramce w 77. minucie, Miłosz Machalski ujrzał czerwoną kartkę, a Szymon Andrejczyk nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając w poprzeczkę. 3 punkty pojechały jednak na Asnyka.

Trener Kamil Pągowski:
Chłopcy zostawili na boisku w Tychach serce, ale nie może być tak, że w kolejnym meczu gramy bardzo nerwową końcówkę, wcześniej mając kontrolę nad grą. Tak jak powiedział nasz kapitan – o tym, co się dzieje w tej rundzie, można by napisać książkę. Od lat jestem trenerem i tak jak wcześniej niektóre sytuacje spotykały mnie raz na sezon, tak teraz dzieją się praktycznie co tydzień. Drugie żółte i w konsekwencji czerwone kartki za wymuszenie karnego, zbyt długie schodzenie z boiska, wybijanie piłki… Jesień się kończy, przed nami ostatni mecz z ROW-em, chłopcy zdobyli 20 punktów w bardzo wyrównanej lidze. Trochę szczęścia też nam sprzyjało, ale mam nadzieję, że ten czas ukształtuje chłopaków i sprawi, że kolejni będą pukać do IV ligi.

Protokół meczowy
14. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 4 listopada, godz. 16:30, Tychy, ul. Edukacji 7
SMS Tychy – Rozwój Katowice 2:3 (1:2)
Bramki: Józefów (na 1:0), Biegun (na 2:0), Rzeszowski (na 3:1)

Rozwój Katowice: Białek – Andrejczyk, Semik, M. Krawczyk, Józefów, F. Krawczyk, Zdebel, Biegun, Rzeszowski, Kozioł, Marzec oraz Piasny, Machalski, Buba, Bałos, Molczyk, Rams.
Trener Kamil PĄGOWSKI.