Juniorzy starsi: 3:2 z Podbeskidziem, pierwsza wygrana w sezonie!

Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice pokonała 3:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała przy Asnyka po dublecie Mateusza Bałosa i trafieniu Mateusza Rzeszowskiego.

Dla naszych juniorów starszych to premierowa wygrana w sezonie. Smakuje tym bardziej, że dwukrotnie odrabiali straty. Na pierwszego gola bielszczan odpowiedział Mateusz Rzeszowski po asyście Mateusza Józefowa. Na drugiego – dwukrotnie Mateusz Bałos. Najpierw na raty wykorzystał karnego po faulu na Patryku Marcu, następnie dobił świetny strzał Miłosza Machalskiego, z najwyższym trudem obroniony przez bramkarza.

Chwała chłopakom, że w trudnym momencie, przegrywając, wstali z kolan. W przerwie spokojnie przeanalizowaliśmy błędy, zmieniliśmy ustawienie, przeszliśmy na czwórkę obrońców i grało nam się zdecydowanie lepiej. W drugiej połowie stworzyliśmy już więcej sytuacji – podsumował trener Kamil Pągowski.

Po trzech kolejkach I ligi wojewódzkiej podopieczni trenera Kamila Pągowskiego, który latem budował niemalże nową drużynę, legitymują się obiecującym dorobkiem 4 punktów. W środę trudny wyjazdowy mecz z GKS-em Tychy. Dziś gratulujemy naszym juniorom pierwszych 3 punktów i goli w sezonie.