Juniorzy starsi: 6:2 ze Stadionem Śląskim


Rozwój Katowice wysoko wygrał ze Stadionem Śląskim Chorzów w 17. kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1.

Zaczęło się od efektownych bramek Mateusza Rzeszowskiego i – przede wszystkim – Fabiana Cieślara, który trafił ze sporego dystansu pod poprzeczkę. Potem chorzowianie mieli karnego i od straty gola uratował nas świetną interwencją Juliusz Bryła, a przed przerwą Rozwój dorzucił jeszcze 3 trafienia. Zaliczyli je Maksymilian Zieliński i – dwa – Wojciech Bielec. Najpierw z rzutu karnego, wygrywając prawo do jego egzekwowania w „kamień, papier i nożyce” z Cieślarem, a następnie po ładnej zespołowej akcji. W drugiej połowie Stadion odpowiedział dwiema bramkami, a ostatnie słowo należało do naszego zespołu i Oliwiera Jarosza.

Trener Rafał Bosowski: – Paradoksalnie, wygrywając pierwszą połowę 5:0, szczególną rolę odegrał Julek Bryła. W pierwszej minucie obronił trudny strzał, a przy 2:0 – karnego, po którym od razu odpowiedzieliśmy trzecim golem, wiele nam wychodziło, graliśmy świetne spotkanie. Tak przewrotna jest piłka, dlatego chwała Julkowi. Ostatnio nie dostawał minut, ale pokazał, jakie trzeba mieć nastawienie. Mówiłem chłopakom, że właśnie tak trzeba zawsze pracować, bo nigdy nie wiesz, kiedy dostaniesz szansę i musisz być gotowy, by z niej skorzystać.

Dla juniorów Rozwoju to drugie z rzędu zwycięstwo przy Asnyka, wcześniej pokonaliśmy Ruch Radzionków 4:2. W tabeli plasujemy się na 5. miejscu z dorobkiem 31 punktów po 17 kolejkach. Za tydzień kończymy serię domowych występów spotkaniem z Gwarkiem Zabrze.

Protokół meczowy
17. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 26 marca, godz. 12:15, Asnyka 27

Rozwój Katowice – Stadion Śląski Chorzów 6:2 (5:0)
Bramki dla Rozwoju: Rzeszowski, Cieślar, Zieliński, Bielec 2, Jarosz (na 6:2)

Rozwój Katowice: Bryła (Adamiec) – Brzeziński, Myśliwczyk, Draga, Liburski, Flak (Zdebel), Cieślar (Molczyk), Zieliński, Bielec (Kozioł), Rzeszowski, Jarosz.
Trener Rafał BOSOWSKI.