Juniorzy starsi: 8:1 w sparingu z Pogonią Imielin


Zwycięstwem 8:1 zakończył się czwartkowy mecz kontrolny juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju z występującą w klasie okręgowej Pogonią Imielin.

Pierwszą bramkę dla zespołu juniorów starszych Rozwoju w 2024 roku zdobył Oliwier Jarosz. Napastnik kończył mecz przy Asnyka z dubletem – podobnie jak Mateusz Bałos. Dorobek „Jabola” mógł być nawet okazalszy, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Do siatki Pogoni – 12. drużyny katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej – trafiali ponadto Michał Kręcichwost, Jan Dybczyk, Ksawery Biegun i Maksymilian Kroczek. Jedynego gola dla gości z Imielina zdobył z „jedenastki” Marcin Polarz, a więc 50-letnia legenda naszego klubu i tata Oliviera, trampkarza Rozwoju z 2009 rocznika.

Trener Kamil Pągowski podsumowuje:
– To był pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Chłopaki byli głodni piłki, chcieli się jak najlepiej pokazać. Rywal z „okręgówki” dopiero zaczął przygotowania, potraktował to w formie treningu. Warunki były ciężkie, padało, dlatego dobrze, że w zdrowiu wszyscy wybiegali ten mecz. Mamy dużą grupę chłopaków, szansę dostają i będą dostawać kolejni juniorzy młodsi. Patrząc na sytuację w naszych ligach, ważna będzie walka o utrzymanie pierwszej ligi B1, ale musimy działać przede wszystkim tak, by zawodnicy się rozwijali. Stąd też dobór sparingpartnerów – tej zimy będziemy grali z drużynami z klasy okręgowej, byśmy mogli uczyć się grania przeciwko seniorom.

Nadmiemy, że z powodu urazów trener Pągowski nie miał dziś do dyspozycji Szymona Andrejczyka, Miłosza Machalskiego i Wojciecha Świerczyńskiego. Za tydzień, w sobotę, juniorzy starsi przy Asnyka 27 podejmą Piasta-Gola Bieruń, 14. zespół „okręgówki” tysko-bielskiej. Dwa dni wcześniej nasza czwartoligowa brygada zmierzy się z Polonią Łaziska Górne.

Runda wiosenna I ligi wojewódzkiej A1 rusza w marcu, Rozwój zimuje na 7. miejscu z bilansem 23 punktów po 15 kolejkach.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 1
czwartek, 18 stycznia, godz. 18:30, Asnyka 27

Rozwój Katowice A1 – Pogoń Imielin 8:1 (4:1)
Bramki: Jarosz 2, Kręcichwost, Dybczyk, Bałos 2, Biegun, Kroczek – Polarz (k)

skład Rozwoju: Białek – Dybczyk, M. Krawczyk, Semik, Józefów, Całka, F. Krawczyk, Kozioł, Kręcichwost, Rzeszowski, Jarosz.
Grali także: Nowak, Marzec, Ludwig, Buba, Kroczek, Biegun, Molczyk, Zdebel, Bałos.
Trener: Kamil Pągowski.