Juniorzy starsi bogatsi o 2 punkty


Remisowy mecz z GKS-em Tychy w pierwszej kolejce rundy rewanżowej I ligi śląskiej juniorów starszych został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Rozwoju.

Powodem był występ w barwach tyskiej drużyny zawodnika, który grać nie mógł. Jak czytamy w komunikacie Komisji ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN: W drużynie KP GKS Tychy S.A. wystąpił zawodnik, który nie odbył kary dyskwalifikacji za 4. żółtą kartkę. Na boisku padł remis 1:1, bramkę dla Rozwoju zdobył Miłosz Machalski, ale w tabeli zostanie zapisany rezultat 0:3.

Tym samym w tabeli I ligi śląskiej juniorów starszych A1 przesunęliśmy się na 11. miejsce. W 19 kolejkach uzbieraliśmy 22 punkty. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że nie mamy drużyny juniorów starszych jako takiej, bo zawodnicy z roczników 2002 i 2003 stanowią kadrę zespołu IV-ligowego, a skład na mecze A1 tworzą oprócz nich jeszcze juniorzy młodsi z CLJ U-17 albo II ligi śląskiej B1. Nad otwierającym strefę spadkową GKS-em Katowice (15. pozycja) mamy już 6 punktów przewagi.

Rozgrywki młodzieżowe pozostają zawieszone przez rząd od 27 marca. Termin wygaśnięcia obostrzeń to 18 kwietnia, ale jak zawsze jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie przedłużony. Patrząc na terminarz, w najbliższej przyszłości Rozwój ma zagrać w ligach A1 domowe mecze z Górnikiem II Zabrze oraz Stadionem Śląskim Chorzów. W tej rundzie zdołaliśmy dotąd zagrać jedynie z GKS-em Tychy i Rekordem Bielsko-Biała (padł remis 1:1, bramka Dawida Ciszewskiego). Więcej o lidze A1 TUTAJ.