Juniorzy starsi: pewne zwycięstwo w Częstochowie


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice pokonała w środowe popołudnie na wyjeździe Victorię Częstochowa 6:1.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia rywali, ale Rozwój wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Mateusza Bałosa, który ostatecznie zaliczył hat tricka. W drugiej połowie ustrzelił dublet, podobnie jak Oliwier Jarosz, a na listę strzelców wpisał się jeszcze Maksymilian Zieliński.

Chłopaki zagrali naprawdę fajny mecz. Mimo że jako pierwsi straciliśmy bramkę, to od razu dążyliśmy do wyrównania, dokonaliśmy tego w pierwszej połowie. W drugiej staraliśmy się trzymać nasze tempo, narzucać je przeciwnikowi, dobrze weszliśmy po przerwie w ten mecz i kontrolowaliśmy go do samego końca – podsumował trener Rafał Bosowski.

Po 12 kolejkach Rozwój zajmuje miejsce tuż za podium tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1 z dorobkiem 22 punktów. W niedzielę na „Kolejarzu” spotkanie ze sklasyfikowanym na 3. pozycji i mającym taką samą liczbę punktów GKS-em Tychy.

Protokół meczowy
12. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
środa, 26 października, godz. 14:00, stadion Victorii w Częstochowie, ul. Krakowska

Victoria Częstochowa – Rozwój Katowice 1:6 (1:1)
Bramki dla Rozwoju: Bałos 3, Jarosz 2, Zieliński.

Rozwój Katowice: Bryła – Myśliwczyk, Haładyń, Semik, Brzeziński, Draga, Rogowski, Bielec, Bałos, Zieliński, Jarosz oraz Kozioł, Zdebel, Rzeszowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.