Juniorzy starsi: porażka w Radzionkowie


Ruch Radzionków – Rozwój Katowice 2:0 (0:0) w 2. kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1.

Podobnie jak 8 dni temu w kontekście pierwszej drużyny, tak i dzisiejszego przedpołudnia Radzionków okazał się niegościnny dla Rozwoju Katowice. Nasz zespół juniorów starszych, który rozpoczął sezon od zwycięstwa z beniaminkiem z Warszowic, zapisał na swoim koncie pierwszą w tej rundzie porażkę. W 73. minucie straciliśmy bramkę z dość kontrowersyjnego z naszej perspektywy rzutu karnego, ale to byłoby zbyt łatwe tłumaczenie, nie to zdarzenie przesądziło o dzisiejszym niepowodzeniu w starciu z przeciwnikiem, który indywidualnymi umiejętnościami nad podopiecznymi Rafała Bosowskiego nie górował, ale jego mocnymi stronami był kolektyw, duża determinacja, no i skuteczność. W doliczonym czasie „Cidry”, które w pierwszej kolejce przegrały w Sosnowcu 0:4, jeszcze podwyższyły prowadzenie.

Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwone kartki zostały pokazane przez sędziego przy stanie 1:0. Wojciech Bielec otrzymał ją za faul bez piłki, zaś strzelec pierwszego gola dla Ruchu – za faul na Macieju Nowaku, bramkarzu, który w drugiej połowie wskoczył planowo między słupki za Jana Adamca i rozegrał swoje minuty. Przegrywając jedną bramką i grając już 10 na 10 stworzyliśmy najlepszą tego dnia okazję za sprawą zmienników, ale Oliwier Jarosz po podaniu Mateusza Bałosa obił poprzeczkę.

W I lidze wojewódzkiej juniorów starszych zostajemy z 3 punktami. Tyle też ma Podbeskidzie, które podejmiemy za tydzień na „Kolejarzu”.

Protokół meczowy
2. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 21 sierpnia, godz. 10:00, Radzionków, ul. Knosały 113

Ruch Radzionków – Rozwój Katowice 2:0 (0:0)
1:0 – Matysek, 73 min (karny)
2:0 – Tryba, 90+2 min

Rozwój Katowice: Adamiec (60. Nowak) – Brzeziński, Haładyń, Flak (60. Bałos), Draga, Jarek, Baranowicz, Cieślar, Bielec, Holeczek, Zieliński (60. Jarosz).
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator