Juniorzy starsi: remisowa inauguracja wiosny z „Cidrami”


Rozwój – Ruch Radzionków 1:1 w pierwszym meczu rundy wiosennej I ligi śląskiej juniorów starszych. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w 88. minucie z rzutu karnego Olaf Baranowicz. Goście, dowodzeni przez Mirosława Smyłę, prowadzili od 36. minuty.

Różnie mogła potoczyć się inauguracja wiosny w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych. Nasz zespół, wzmocniony kilkoma zawodnikami z czwartoligowej kadry – w tym również takimi, którzy zagrali we wczorajszych derbach na Podlesiu – w początkowych fragmentach stworzył sobie kilka dobrych okazji na objęcie prowadzenia. Na prowadzenie wyszedł jednak Ruch, nasz sąsiad z tabeli, prowadzony przez byłego szkoleniowca Rozwoju Mirosława Smyłę.

W drugiej połowie mógł je podwyższyć, kilkoma świetnymi interwencjami kolegów ratował Jan Adamiec. Wyrównać powinien Mikołaj Holeczek, który spudłował z kilku metrów po dograniu Szymona Jarka. Nasz prawoskrzydłowy, wracający do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, asysty się nie doczekał, ale wywalczył za to rzut karny. W 88. minucie z zimną krwią na bramkę zamienił go Olaf Baranowicz, kolejny po Szymonie przedstawiciel rocznika 2006, który wczoraj zagrał na Podlesiu, a wcześniej w tym tygodniu przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-16. Przy stanie 1:1 mieliśmy jeszcze jedną groźną kontrę, spaliliśmy ją, ale wygrana to byłby chyba nadmiar szczęścia.

Trener Rafał Bosowski:
– Podział punktów na inaugurację. Uważam ten wynik za sprawiedliwy, choć Ruch miał sytuacje, by zamknąć ten mecz. My po przejściach wróciliśmy do gry i też mogliśmy inaczej ukształtować ten rezultat. Jak na początek, był to fajny mecz, prowadzony w niezłym tempie, z dobrym rywalem poukładanym przez trenera Smyłę, co podziała korzystnie na naszą młodzież, w tym zawodników schodzących z pierwszej drużyny. Do karnego podszedł najmłodszy zawodnik, była trójka wyznaczonych. „Barusiowi” głowa pracuje w takich momentach prawidłowo, więc nie było obaw. Cieszy powrót „Simao”. Karny był na nim, w ofensywie daje dużo. Nad wieloma kwestiami musi pracować, ale też wiele potrafi, jak każdy zresztą zawodnik naszej drużyny.

Rozwój w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zajmuje czołową lokatę, jako że do ligi makroregionalnej awansowali Ruch Chorzów i Piast Gliwice, a wycofał się drugi zespół Górnika Zabrze. Mamy na koncie 25 punktów – tyle, ile „Cidry”. Za tydzień, w sobotę, punktualnie w południe podopieczni trenera Bosowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Więcej o lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
16. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
niedziela, 20 marca, godz. 10:45, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Ruch Radzionków 1:1 (0:1)
0:1 – 36 min, 1:1 – Baranowicz, 88 min (z karnego po faulu na Jarku)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Myśliwczyk, Machalski, Haładyń, Flak – Roj, Pałka – Zieliński, Baranowicz, Bielec – Holeczek oraz Synowiec, Rogowski, Jarek, Semik.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator