Juniorzy starsi: trzecie zwycięstwo w sezonie


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju wygrała w niedzielne przedpołudnie przy Asnyka z Drzewiarzem Jasienica 3:0.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Po niej nasz zespół zdobył trzy bramki. Pierwsza, samobójcza, padła dzięki nieustępliwości Mateusza Bałosa. Druga to efekt sytuacji sam na sam, którą wykorzystał Oliwier Jarosz. Na 3:0 rezultat ustalił Szymon Andrejczyk, wykorzystując karnego wywalczonego przez Dominika Całkę.

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu trochę ospała. Drużyna z Jasienicy postawiła trudne warunki, dużo biegała, postawiła się cechami wolicjonalnymi, krzyczeniem, podpowiadaniem, wybijaniem z rytmu. Sporo faulowaliśmy, dawaliśmy gościom stałe fragmenty gry, dlatego dobrze, że przy takiej ich liczbie zagraliśmy na zero z tyłu. Wybroniliśmy się, a w drugiej połowie dokonaliśmy kilku zmian, przeszliśmy na ofensywniejszy system i mieliśmy grę pod kontrolą. Chwała chłopakom, mogliśmy nawet wygrać wyżej – podsumował Kamil Pągowski, trener Rozwoju.

Nasz zespół po 9 kolejkach plasuje się w środku tabeli I ligi wojewódzkiej z bilansem 3 zwycięstw, 4 remisów i raptem 2 porażek. Za tydzień zmierzymy się na wyjeździe z Polonią Bytom.

Protokół meczowy
9. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 1 października, godz. 10:00, Asnyka 27

Rozwój Katowice – Drzewiarz Jasienica 3:0 (0:0)
1:0 – Gruszka, 50 min (samobójcza)
2:0 – Jarosz, 67 min
3:0 – Andrejczyk, 90+1 min (karny)

Rozwój Katowice: Białek –M. Krawczyk, Semik, Andrejczyk, Całka (90. Biegun), F. Krawczyk, Kroczek (46. Bałos), Kozioł (75. Buba), Zdebel (75. Józefów), Rzeszowski (63. Marzec), Jarosz (88. Świerczyński).
Rezerwowi: Kołodziej.
Trener Kamil PĄGOWSKI.