Juniorzy starsi: zwycięstwo w Chorzowie


Po golu Oliwiera Jarosza drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju pokonała na wyjeździe UKS Ruch Chorzów w ramach I ligi wojewódzkiej.

Jedyna bramka w tym spotkaniu, które nie obfitowało w sytuacje strzeleckie, padła w 69. minucie. Mateusz Zdebel dośrodkował płasko w pole karne, a tam ze spokojem piłkę do siatki skierował Oliwier Jarosz. Akcję tę napędził Olaf Baranowicz, który pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Wojciecha Bielca i wracając tym samym do gry po kontuzji, co w obliczu trudnej sytuacji kadrowej Rozwoju – również tego IV-ligowego – jest świetną wiadomością.

Rozwój wygrał z dobrze spisującym się tej wiosny UKS-em Ruch (komplet 4 zwycięstw!) zasłużenie. Rywale tak naprawdę nie wypracowali klarownej okazji. Warto podkreślić, że na ostatnie 20 minut do bramki w miejsce Jana Adamca wskoczył Marcel Kołodziej i jest to pierwszy zawodnik naszej Akademii z rocznika 2007, który zadebiutował w I lidze juniorów starszych, mając naprzeciw siebie nawet 3 lata starszych rywali.

Marcelowi gratulujemy debiutu, a drużynie trenera Rafała Bosowskiego – czwartej wygranej w czwartym wiosennym meczu. W środę Rozwój rozegra zaległe spotkanie z Podbeskidziem w Bielsku-Białej, zaś za tydzień w niedzielę przy Asnyka podejmie zamykający tabelę UKS Warszowice. Nie znając jeszcze wyników z tego weekendu możemy w tej chwili napisać, że żaden zespół w I lidze A1 nie zgromadził większej liczby punktów od Rozwoju (37 w 19 kolejkach), acz pamiętamy, że Ruch Chorzów i GKS Katowice rywalizują już w lidze makroregionalnej.

Protokół meczowy
20. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 15 kwietnia, godz. 11:00, Chorzów, stadion przy ul. Lompy

UKS Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
0:1 – Jarosz, 69 min (asysta Zdebel)
Rozwój: Adamiec (72. Kołodziej) – Brzeziński, Myśliwczyk, Semik, Andrejczyk, Zdebel, Draga, Bałos (72. Molczyk), Bielec (46. Baranowicz), Jarosz, Rzeszowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.