Juniorzy starsi: zwycięstwo z Rekordem


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice po golach Mateusza Rzeszowskiego i Michała Kręcichwosta pokonali 2:0 Rekord Bielsko-Biała w ramach I ligi śląskiej juniorów starszych.

Dla naszej drużyny było to piąte z rzędu zwycięstwo tej udanej wiosny przy Asnyka 27. W tabeli I ligi śląskiej podopieczni Rafała Bosowskiego plasują się na 1. miejscu. Co prawda pamiętamy, że w rozgrywkach nie uczestniczą już Ruch Chorzów i GKS Katowice, czyli ekipy, które jesienią uzyskały awans do ligi makroregionalnej, ale niezależnie od tego faktu fotel lidera trzeba uznać za duży sukces Rozwoju. Przecież juniorzy stanowią też większość składu czwartoligowego zespołu bijącego się wśród seniorów o najwyższe cele w województwie. W lidze A1, dedykowanej rocznikom 2004 i 2005, ważne role odgrywają zatem coraz młodsi zawodnicy, czego dowodem nawet dzisiejsza lista strzelców, tworzona przez juniorów młodszych: Mateusza Rzeszowskiego (r. 2006) i Michała Kręcichwosta (r. 2007). Wielką cegiełkę do zwycięstwa z Rekordem dorzucił też Jan Adamiec. Nasz bramkarz w 70. minucie przy stanie 1:0 obronił rzut karny.

Za tydzień, w niedzielę, juniorzy starsi Rozwoju zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Protokół meczowy
22. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 30 kwietnia, godz. 12:00, Asnyka 27

Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
Bramki: Rzeszowski, Kręcichwost.

Rozwój: Adamiec – Brzeziński, Myśliwczyk, Semik, Draga, Flak, Andrejczyk, Cieślar, Bałos, Bielec, Rzeszowski oraz Bryła, Kręcichwost, Kozioł, Buba.
Trener Rafał BOSOWSKI.