Juniorzy wygrali z Golem-Piastem


Drużyna juniorów Rozwoju Katowice złożona z zawodników z 2004, 2005 i 2006 rocznika, zasilona także kilkoma zawodnikami z czwartoligowej kadry, wygrała z Golem-Piastem Bieruń Nowy, przygotowującym się do rundy wiosennej klasy okręgowej.

Drużyna Gola-Piasta, prowadzona przez byłego piłkarza Rozwoju i przyjaciela naszego klubu Grzegorza Rajmana, do 55. minuty utrzymywała bezbramkowy remis. Listę strzelców otworzył Oliwier Gasz, czyli jeden z przedstawicieli czwartoligowego zespołu, których miał w tym sparingu do dyspozycji trener Rafał Bosowski. Podwyższył Olaf Baranowicz, wykorzystując karnego podyktowanego za faul na nim samym, a wygraną przypieczętował Igor Rogowski.

Wiosna w I lidze śląskiej juniorów starszych rusza 19 marca. Za tydzień, w środę, Rozwój zagra z kolejnym rywalem z „okręgówki” – Pogonią Imielin. W ten weekend z kolei pierwsza drużyna zmierzy się na wyjeździe z innym IV-ligowcem: Odrą II Opole.

Protokół meczowy
zima 2022 – sparing
środa, 2 marca, godz. 16:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice (juniorzy) – BAP Gol Piast Bieruń Nowy 3:0 (0:0)
1:0 – Gasz, 55 min (asysta Draga), 2:0 – Baranowicz, 67 min (karny), 3:0 – Rogowski, 74 min (asysta Pałka).

Rozwój Katowice (juniorzy): J. Adamiec – Draga, Machalski, Haładyń, Andrejczyk – Gasz, Baranowicz, Pałka, Bielec – Zieliński, Holeczek. Grali także: Białek, Semik, Roj, Rzeszowski, Jarosz, Synowiec, Rogowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.
Grano 2×40 minut

foto: administrator