Jutro gramy z Koroną II Kielce


We wtorek o godz. 11:30 drużyna Rozwoju Katowice rozegra pierwszy z dwóch sparingów zaplanowanych na czas zgrupowania w Busku-Zdroju. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejscowego AKS-u, na którym na co dzień trenujemy, zmierzymy się z Koroną II Kielce.

Rezerwy ekstraklasowicza z Kielc to aktualny lider tabeli IV ligi świętokrzyskiej. Jako spadkowicz z III ligi zgromadziły 40 punktów w 16 meczach za 13 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Z Koroną II mierzyliśmy się w Busku-Zdroju już dwa lata temu, wygrywając 2:1 po bramkach Patryka Gembickiego i Piotra Barwińskiego.

Dla Rozwoju będzie to sparing nr 6 w przerwie zimowej sezonu 2023/24. W tym roku kolejno pokonaliśmy Polonię Łaziska Górne 4:0, ulegliśmy Górnikowi II Zabrze 0:4 oraz przed wyjazdem na obóz wygraliśmy z Odrą Wodzisław Śląski 3:2. Jeszcze w listopadzie z kolei przegraliśmy 1:2 z Piastem II Gliwice i zremisowaliśmy 4:4 z Górnikiem II Zabrze.

Nasi zawodnicy w Busku ciężko trenują, codziennie odbywają po dwie jednostki na boisku oraz zaliczają zajęcia w siłowni. Na miejscu, w czwartkowy wieczór, zagramy jeszcze z tutejszym AKS-em, czyli wiceliderem IV ligi świętokrzyskiej i naszym stałym rywalem podczas zimowych zgrupowań.