Kajetan Kunka wraca do Rozwoju!


Czwartoligową drużynę trenera Tomasza Wróbla wzmocnił kolejny wychowanek naszego klubu.

Kajetana Kunki szerzej kibicom Rozwoju przedstawiać chyba nie trzeba. Urodzony w 2001 roku środkowy obrońca już jako 16-latek zadebiutował w drugiej lidze, w której łącznie rozegrał 16 meczów. Przed rokiem był członkiem zespołu juniorów starszych trenera Wróbla, który w cuglach wygrał I ligę śląską juniorów starszych. Zimą został wypożyczony do Górnika Zabrze, ale tam nie było mu dane rozwinąć skrzydeł, bo wskutek pandemii odwołana została runda wiosenna III grupy trzeciej ligi, czyli rozgrywek, w których uczestniczyły rezerwy Górnika, a właśnie do gry w tej drużynie przymierzany był Kunka.

Powrót „Kacha” do Rozwoju oznacza, że kadra na czwartą ligę wraz z grającym szkoleniowcem liczy już 18 nazwisk. Pierwotnie było ich 16, potem z wypożyczenia do Śląska Świętochłowice zameldował się Dawid Kazek, teraz pole manewru zwiększa 19-letni Kunka, będąc kolejnym zawodnikiem mogącym czerpać z doświadczenia zebranego na drugoligowych boiskach.

Odnotujmy ponadto, że treningi z zespołem podjął kolejny wychowanek z rocznika 2001, Olivier Lazar. Środkowy pomocnik (28 meczów/1 gol w drugiej lidze) poprzedni sezon spędził na wypożyczeniach do trzecioligowców: Ruchu Chorzów i Miedzi II Legnica.

foto: Tomasz Błaszczyk