Kajetan Kunka znów w Rozwoju!


Choć okienko transferowe już się zamknęło – wzmacniamy się! 22-letni środkowy obrońca związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2024 roku.

Dla Kajetana Kunki to powrót do naszego klubu, do którego trafił jako 12-latek ze Sprintu Katowice, zyskując status wychowanka. W barwach Rozwoju zadebiutował w drugiej lidze jeszcze przed 17. urodzinami. Łącznie na tym szczeblu uzbierał 16 występów. Grał też w premierowej dla zespołu rundzie w IV lidze śląskiej, wracając do nas z Górnika II Zabrze. Jesienią 2020 był podstawowym zawodnikiem ówczesnej ekipy trenera Wróbla, i zaliczył 13 spotkań, co okazało się odskocznią do pierwszoligowego GKS-u Bełchatów.

Na przełomie 2022 i 2023 roku był bliski powrotu do Rozwoju, w sparingu z Gwarkiem Ornontowice to on okazał się zresztą autorem historycznej, pierwszej bramki na nowym stadionie przy Asnyka, gdy trafił do siatki po podaniu Oskara Brzezińskiego. Ostatecznie tamtej zimy wylądował jednak w Podbeskidziu II Bielsko-Biała, gdzie rozegrał pełną rundę w IV lidze. Latem zaliczył nawet epizod w pierwszym zespole Podbeskidzia, grając w sparingu z Wisłą Płock.

Liczymy, że doświadczenie „Kacha” z gry na szczeblu centralnym pomoże młodej drużynie Rozwoju, uszczelni obronę, a jemu samemu pozwoli zapomnieć o prześladujących problemach zdrowotnych i znów nabrać rozpędu na piłkarskiej drodze.

Hola Amigo! Kajtek witaj w domu!