Kierunek Częstochowa – Rozwój gra z Victorią


Victoria Częstochowa to najbliższy rywal naszej drużyny w chylących się ku końcowi rozgrywkach IV ligi śląskiej. Zmierzymy się z nią na wyjeździe w sobotę o 17:00, broniąc miejsca na podium.

Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia sezonu zasadniczego IV ligi śląskiej. Nasz zespół po ubiegłotygodniowym remisie ze Śląskiem Świętochłowice ograniczył do czysto matematycznych szanse na 1. miejsce – obecnie plasujemy się na najniższym stopniu podium ze stratą 3 punktów do Szczakowianki Jaworzno oraz 6 punktów do Piasta II Gliwice. Z obecnym liderem zakończymy sezon, a teraz przed nami dwa spotkania z zespołami zamieszanymi w bój o utrzymanie – Victorią Częstochowa i Przemszą Siewierz. Nie tylko charakter sportowców, ale jeszcze dodatkowo uczciwość względem całej ligi powoduje, że z drużynami mającymi przed sobą konkretne cele musimy stanąć na wysokości zadania, walcząc o każdy punkt, każdy metr boiska.

Victoria, nasz najbliższy przeciwnik, to beniaminek rozgrywek. Zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 28 punktów, mając „oczko” przewagi nad Przemszą Siewierz i dwa nad Unią Kosztowy. Na jej obiekcie gościliśmy przy okazji meczów juniorów starszych, a pierwszy zespół rywalizował tam poprzednio ponad dekadę temu w dawnej trzeciej lidze śląsko-opolskiej. W 2011 roku wygraliśmy 1:0 po golu Damiana Sadowskiego, wcześniej remisowaliśmy 1:1 czy – w Pucharze Polski – zwyciężyliśmy 4:2. Jesienią na „Kolejarzu” skończyło się 5:1. W tym sezonie częstochowianie mają u siebie solidny bilans 4-5-4, byli w stanie pokonać m.in. Szczakowiankę czy Zagłębie II Sosnowiec. Przed tygodniem przegrali ważny wyjazdowy mecz w Kosztowach 1:4.

Sytuacja kadrowa Rozwoju niezmiennie jest trudna. Kontuzjowani są Robert Woźniak, Cezary Ziarkowski i Maksymilian Zieliński, za czerwoną kartkę pauzuje nadal Szymon Jarek, pod znakiem zapytania stoi dyspozycyjność Fabiana Cieślara. Możliwe, że sztab szkoleniowy zważywszy na końcówkę sezonu trochę porotuje składem, bo to taki moment rozgrywek, gdy na większą liczbę minut mogą liczyć zawodnicy występujący wcześniej nieco mniej.

Victoria Częstochowa – Rozwój Katowice
28. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 27 maja, godz. 17:00, Częstochowa, ul. Krakowska

Sędziuje: Dominik Panek (Lisowice).

foto: administrator