Kierunek Opole – czas na ostatni sparing


W sobotę drużyna Rozwoju Katowice rozegra ostatni sparing w zimowym okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną IV ligi śląskiej. O 18:00 zmierzymy się na wyjeździe z Odrą II Opole.

3:1 z Kuźnią Ustroń, 4:3 ze Spartą Katowice, 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, 2:2 z Zagłębiem II Sosnowiec, 5:1 z Górnikiem Zabrze U-18, 2:1 z Koroną II Kielce, 2:2 z AKS-em Busko-Zdrój. W siedmiu dotychczasowych zimowych sparingach Rozwój nie zaznał jeszcze porażki. Tej soboty czas na sparing ósmy i ostatni. Na tydzień przed inaugurującym IV-ligową wiosnę domowym spotkaniem ze Szczakowianką Jaworzno dyspozycję zespołu trenera Tomasza Wróbla sprawdzi Odra II Opole. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku opolskiego Centrum Sportu przy ul. Północnej.

Rezerwy pierwszoligowej Odry występują na co dzień w IV lidze opolskiej. Po rundzie jesiennej plasują się na 5. miejscu w tabeli, gromadząc 30 punktów w 16 kolejkach i tracąc 12 „oczek” do przewodzącej rozgrywkom Polonii Nysa. Drużyna składa się przede wszystkim z młodych wychowanków akademii klubu z ul. Oleskiej. Warto zauważyć, że pierwszy zespół swój mecz na zapleczu ekstraklasy – w Głogowie z Chrobrym – gra dopiero w niedzielę, z kolei w sobotnie południe w Chorzowie juniorzy starsi zainaugurują konfrontacją z Ruchem boje w lidze makroregionalnej. Dlatego możemy zapewne spodziewać się, że zawodnicy spoza pierwszoligowej kadry meczowej oraz ci, którzy zagrają mniej lub wcale w lidze makroregionalnej, wybiegną w sobotni wieczór na boisko przeciwko Rozwojowi.

W nieodległej przeszłości toczyliśmy boje o ligowe punkty z pierwszym zespołem Odry. W sezonie 2010/11 zanotowaliśmy remis i zwycięstwo, dokładnie tak jak w sezonie 2011/12. W rozgrywkach 2013/14 – już drugiej, a nie trzeciej lidze – rozgromiliśmy rywali w Opolu 4:0, by na Zgody przegrać rewanż 0:1. Ostatnie nasze zmagania to znów druga liga i cykl 2016/17, kiedy Odra gładko awansowała na zaplecze ekstraklasy i uwypukliło się też w naszych starciach, zakończonych porażkami Rozwoju 0:2 i 0:5.

Teraz zagramy sparing z IV-ligowymi rezerwami – nasz pierwszy po powrocie ze zgrupowania w Busku-Zdroju i zarazem ostatni tej zimy.

zima 2022 – sparing nr 8
Odra II Opole – Rozwój Katowice
sobota, 5 marca, godz. 18:00, opolskie Centrum Sportu, ul. Północna

foto: administrator