Kierunek pierwsza liga. Kajetan Kunka w Bełchatowie!


Kajetan Kunka wiosną występować będzie na zapleczu ekstraklasy. Został wypożyczony do 30 czerwca do GKS-u Bełchatów.

Kajetan Kunka to kolejny wychowanek Rozwoju Katowice, który grać będzie na szczeblu centralnym. Środkowy obrońca z rocznika 2001 od kilku tygodni trenował w Bełchatowie, a po pomyślnym przejściu testów podpisał kontrakt. GKS wypożyczył go z naszego klubu do końca sezonu.

– W styczniu przyglądaliśmy się bacznie zawodnikom na pozycję środkowego obrońcy. W naszych oczach Kajetan jest zawodnikiem, który utrzyma w zespole rywalizację na tej właśnie pozycji. Wierzymy, że umiejętności, które pokazał w okresie testowania przełożą się na jego dobrą dyspozycję w czasie rundy wiosennej a wtedy skorzystamy z opcji pierwokupu – mówi Marcin Węglewski, trener GKS-u Bełchatów.

Kajetan Kunka w pierwszej drużynie Rozwoju zadebiutował jako 16-latek. W drugiej lidze zdołał rozegrać 16 meczów. Wyhamowała go nieco kontuzja. Wiosnę 2020 roku spędził na wypożyczeniu w Górniku II Zabrze, ale nie było mu dane rozwinąć skrzydeł, bo rozgrywki zostały odwołane z powodu pandemii. Latem „Kachu” szukał klubu, ostatecznie przed trzecią kolejką IV ligi wzmocnił reaktywowany seniorski zespół Rozwoju. Grał praktycznie od deski do deski, będąc ważną postacią ekipy trenera Tomasza Wróbla. Zaliczył 13 występów, z czego 12 pełnych. Strzelił 2 gole, zanotował 1 asystę i ujrzał 2 żółte kartki. Teraz czeka go bardzo poważne wyzwanie, czyli walka o miejsce w zespole z Fortuna 1 Ligi.

– Kajtek to zawodnik mający doświadczenie ze szczebla centralnego. Latem wrócił do nas, popracował, odbudował się. Spodziewaliśmy się, że zimą otrzyma ofertę z wyższej ligi. Fajnie, że wylądował na zapleczu ekstraklasy. Został wypożyczony do czerwca, ma możliwość pokazania się, by od nowego sezonu albo kontynuować grę w GKS-ie, albo liczyć na inne oferty. Najważniejsze, że po perturbacjach pandemiczno-zdrowotnych Kajtek ma szansę wrócić do regularnego grania na szczeblu centralnym – mówi Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju Katowice.

GKS Bełchatów zimę spędza na 15. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 14 punktów w 17 meczach i wiosną walczyć będzie o utrzymanie. Atutem Kajetana Kunki w walce o skład będzie również status młodzieżowca, który przysługuje mu do końca sezonu 2021/22.

KAJTEK, DZIĘKI WIELKIE ZA RUNDĘ JESIENNĄ I POWODZENIA NA ZAPLECZU EKSTRAKLASY!

foto: Tomasz Błaszczyk