Kierunek Ustroń – pierwszy sparing w 2022 roku


W sobotę Rozwój Katowice rozegra na wyjeździe premierowy mecz kontrolny w 2022 roku. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie inny czwartoligowiec – Kuźnia Ustroń.

Sparing rozpocznie się o godz. 11:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią ładnego ośrodka piłkarskiego w Ustroniu. Nie tak dawno mieliśmy okazję tam gościć – w poprzednim sezonie Kuźnia była naszym rywalem w walce o czwartoligowe punkty. W listopadzie 2020 zremisowaliśmy na jej terenie 1:1 po bramce Oliviera Lazara z rzutu wolnego, a w rewanżu na „Kolejarzu”, kończącym rozgrywki 2020/21, górą byli goście, zwyciężając 1:0. Ekipa spod Równicy okazała się jednym z trzech zespołów, którego nie zdołaliśmy pokonać w debiutanckim sezonie na czwartoligowym szczeblu.

Jako że latem Śląski ZPN przeniósł nas do I grupy IV ligi, okazja do rewanżu nadarza się na gruncie sparingowym. Kuźnia zimuje na 11. miejscu w tabeli, z dorobkiem 17 punktów uzyskanych w 15 kolejkach. Po rundzie jesiennej wieloletnią pracę w zespołem zakończył trener Mateusz Żebrowski, a zastąpił go Jan Furlepa, doświadczony szkoleniowiec doskonale znany z pracy na wyższych szczeblach.

Dla Rozwoju będzie to pierwszy sparing w 2022 roku, ale już czwarty rozegrany od momentu zakończenia jesiennej walki o punkty. Jeszcze w listopadzie pokonaliśmy Górnika II Zabrze 1:0, a ulegliśmy GKS-owi II Tychy 1:3 oraz Piastowi II Gliwice 0:3.

Kuźnia Ustroń – Rozwój Katowice
zimowy mecz kontrolny nr 4
sobota, 15 stycznia, godz. 11:30, Ustroń

foto: administrator