Klasyfikacja kanadyjska po 17. kolejce


Po derbowej wygranej 3:2 na Podlesiu mamy co uzupełniać w naszej „kanadzie”. Tym razem żadnej liczby nie dorzucił jej lider i najlepszy strzelec Patryk Gembicki, ale nie zmienia to faktu, że zagrał bardzo dobry mecz i miał duży udział szczególnie przy pierwszej oraz trzeciej bramce.

? Trafienie nr 5 w tym sezonie zapisał na swoim koncie Oliwier Kwiatkowski i w gronie snajperów jest tuż za Gembickim. Ale… to nie wystarczyło, by utrzymać 2. miejsce w całej klasyfikacji kanadyjskiej, bo o dwie asysty wzbogacił się Daniel Kaletka. Jesienią zaliczył 3, w dwóch wiosennych meczach podwoił ten dorobek.

? Robię to, co najlepiej umiem. Dogrywanie piłek to moje zadanie na boisku, wychodzi mi to dość dobrze i mam nadzieję, że dobiję do dwucyfrowej liczby asyst. Robię to dla nas wszystkich, dla Rozwoju, który jest moim klubem – mówi „Kalecio” ?

? W derbach pierwsze bramki w sezonie zdobyli Oliwier Gasz i Cezary Ziarkowski, a pierwszą asystę zapisał na swoim koncie Fabian Cieślar.

⚽ STRZELCY
9 – Patryk Gembicki
5 – Oliwier Kwiatkowski
3 – Piotr Barwiński, Szymon Zielonka
2 – Wiktor Skroch
1 – Oliwier Gasz, Mikołaj Holeczek, Daniel Kaletka, Robert Woźniak, Tomasz Wróbel, Cezary Ziarkowski

? ASYSTENCI
6 – Daniel Kaletka
3 – Patryk Gembicki
2 – Dawid Ciszewski, Szymon Zielonka
1 – Fabian Cieślar, Michał Flak, Oliwier Kwiatkowski, Szymon Jarek, Dawid Parysz, Cezary Ziarkowski

? KLASYFIKACJA KANADYJSKA
12 – Patryk Gembicki (9+3)
7 – Daniel Kaletka (1+6)
6 – Oliwier Kwiatkowski (5+1)
5 – Szymon Zielonka (3+2)
3 – Piotr Barwiński (3+0),
2 – Dawid Ciszewski (0+2), Wiktor Skroch (2+0), Cezary Ziarkowski (1+1)
1 – Fabian Cieślar (0+1), Michał Flak (0+1), Oliwier Gasz (1+0) Mikołaj Holeczek (1+0), Szymon Jarek (0+1), Dawid Parysz (0+1), Robert Woźniak (1+0), Tomasz Wróbel (1+0). 

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv