Klasyfikacja kanadyjska po 27. kolejce


Patryk Gembicki przebił barierę 30 punktów, Oliwier Kwiatkowski uzyskał dwucyfrową liczbę bramek, a Robert Woźniak zapisał na swoim koncie pierwszą asystę.
Trochę podziało się w naszej klubowej klasyfikacji kanadyjskiej po środowym meczu z Przemszą Siewierz, wygranym przez Rozwój 3:0. Dzięki dwóm zdobytym bramkom, Patryk Gembicki nie tylko awansował na czoło klasyfikacji IV-ligowych snajperów, ale też przebił w „kanadzie” barierę 30 punktów. Ma ich już dziś 31, za 24 gole i 7 asyst.
Dwucyfrową liczbą bramek może pochwalić się od środy także Oliwier Kwiatkowski, który trafienie nr 10 uzyskał po podaniu Roberta Woźniaka. Dla „Robsona” to drugi punkt w klasyfikacji kanadyjskiej, pierwsza asysta i zarazem pierwsza liczba, jaką zanotował wracając do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych. Ta pierwsza liczba pojawiła się już w trzecim występie, a prócz tego w starciu z Przemszą wywalczył też rzut karny, wykorzystany przez Gembickiego. „Robson”, tak trzymać!

Dodajmy, że asystę nr 4 w sezonie zaliczył w środę Wojciech Bielec.

Oczywiście wyrażamy tradycyjną nadzieję, że po sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Unią Kosztowy znów będziemy musieli uzupełniać naszą „kanadę”.

⚽ STRZELCY
24 – Patryk Gembicki
10 – Oliwier Kwiatkowski
3 – Piotr Barwiński, Michał Flak, Daniel Kaletka, Szymon Zielonka
2 – Wiktor Skroch
1 – Wojciech Bielec, Bartosz Chwila, Fabian Cieślar, Oliwier Gasz, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Olivier Lazar, Jakub Myśliwczyk, Robert Woźniak, Tomasz Wróbel, Cezary Ziarkowski

? ASYSTENCI
7 – Patryk Gembicki, Daniel Kaletka
4 – Wojciech Bielec, Cezary Ziarkowski
3 – Dawid Ciszewski, Oliwier Kwiatkowski
2 – Fabian Cieślar, Oliwier Gasz, Szymon Zielonka
1 – Michał Flak, Bartosz Golik, Szymon Jarek, Jakub Myśliwczyk, Dawid Parysz, Robert Woźniak

? KLASYFIKACJA KANADYJSKA
31 – Patryk Gembicki (24+7)
13 – Oliwier Kwiatkowski (10+3)
10 – Daniel Kaletka (3+7)
5 – Wojciech Bielec (1+4), Cezary Ziarkowski (1+4), Szymon Zielonka (3+2)
4 – Michał Flak (3+1)
3 – Piotr Barwiński (3+0), Fabian Cieślar (1+2), Dawid Ciszewski (0+3),
2 – Oliwier Gasz (1+1), Jakub Myśliwczyk (1+1), Wiktor Skroch (2+0), Robert Woźniak (1+1),
1 – Bartosz Chwila (1+0), Bartosz Golik (0+1), Jakub Haładyń (1+0), Mikołaj Holeczek (1+0), Szymon Jarek (0+1), Olivier Lazar (1+0), Dawid Parysz (0+1), Tomasz Wróbel (1+0)

foto: Grzegorz Matla/slaskisport.tv