Kolejne decyzje: Fonfara odchodzi, „Gała” na dłużej przy Zgody!


przemek_gala_nowykontrakt

Przemysław Gałecki podpisał z naszym klubem nowy kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2018 roku. Za porozumieniem stron umowę z Rozwojem rozwiązał z kolei Grzegorz Fonfara.

„Gała” barw naszego klubu broni nieprzerwanie od 2008 roku. Świętował awanse do drugiej ligi zachodniej, zreformowanej drugiej ligi oraz pierwszej ligi. Przez dziewięć sezonów rozegrał dla Rozwoju 216 meczów o punkty, strzelając 29 goli. Wiadomo już, że blisko 35-letni środkowy obrońca pozostanie przy Zgody 28 na kolejny rok. Przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2018.

Z naszym klubem żegna się z kolei Grzegorz Fonfara. 34-letni środkowy pomocnik trafił do nas zimą ze Stali Mielec. Wiosną był kapitanem zespołu, zaliczył 12 występów i zdobył 2 bramki. Obie z rzutów karnych, w tym tę kluczową dla losów utrzymania – na wagę zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu w Wejherowie. Po sezonie – jako że Rozwój został w drugiej lidze – umowa Fonfary uległa automatycznemu przedłużeniu o 12 miesięcy, ale została za porozumieniem stron rozwiązana.

foto: Szymon Kępczyński