Komunikat Akademii Piłkarskiej Rozwój [06.07.2020]


Prezentujemy komunikat Zarządu Klubu Sportowego Rozwój Katowice dotyczący nowego sezonu piłkarskiego 2020/2021.

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w związku z ważnymi decyzjami podjętymi w ostatnich tygodniach, a wynikającymi z aktualnej sytuacji Zarząd Klubu Sportowego Rozwój Katowice pragnie poinformować o kierunkach dalszego działania stowarzyszenia w sezonie 2020/2021 i w latach następnych.

Dobiegł końca wyjątkowy w związku z pandemią sezon piłkarski 2019/2020. Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku Klub Sportowy Rozwój Katowice skupił się w jego trakcie w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu warunków do prawidłowego funkcjonowania Akademii Piłkarskiej, która od lat jest priorytetem. Kolejne sukcesy sportowe wychowanków klubu, czołowe lokaty niemal wszystkich zespołów młodzieżowych oraz transferowanie kolejnych wychowanków do klubów szczebla centralnego słusznie wyznaczają kierunek najważniejszy dla klubu.

Równolegle klub podjął szereg działań w sferze organizacyjno-finansowej oraz sportowej i zgodnie z założeniami przyjętymi rok temu w sezonie 2020/2021 powraca do rywalizacji w rozgrywkach seniorów. Warto podkreślić, że w rozgrywkach nie będzie występować drużyna seniorów, a najstarsza drużyna Akademii Piłkarskiej, bowiem celem tego projektu jest umożliwienie nabycia bezcennego doświadczenia i niezbędnych umiejętności przez wychowanków klubu w niezwykle ważnym procesie przechodzenia z piłkarskiego poziomu juniorów do seniorów. Pragniemy zaznaczyć, że w IV lidze piłkarskiej występować będzie zespół złożony wyłącznie z wychowanków klubu, w zdecydowanej większości posiadających status młodzieżowca. Wychowankami są także trener i asystent trenera drużyny, która już 25 lipca powróci na ligowe boiska. To ewenement na skalę kraju, a może i świata wpisujący się w konsekwentnie realizowaną politykę klubu.

Pragniemy podziękować Zarządom Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Miastu Katowice za wsparcie i aprobatę projektu, zaznaczając jednocześnie, że powrót do rozgrywek seniorów odbywa się z poszanowaniem obowiązujących przepisów związkowych przy pełnej współpracy, przychylności i pomocy wyżej wymienionych instytucji.

Rozwój Akademii Piłkarskiej nie byłby możliwy bez zaangażowania rodziców młodych zawodników klubu i korzystając z okazji pragniemy również serdecznie podziękować Wam za pomoc i zaangażowanie wyrażające się między innymi w regularnym opłacaniu składek członkowskich w trudnym czasie pandemii.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w celu podniesienia jakości szkolenia oraz w związku rozwojem Akademii Piłkarskiej wraz z rozpoczęciem nowego sezonu sztab szkoleniowy rozszerzył się o czterech nowych, młodych trenerów. To jeden z kilku ambitnych celów zrealizowanych u progu nowego sezonu otwierający listę zadań do wykonania w nadchodzącym roku. Pragniemy zaznaczyć, że Akademia pozytywnym wynikiem audytu zakończyła pierwszy sezon w projekcie Certyfikacji PZPN i w nowym sezonie kolejnym celem będzie ubieganie się o wyższy poziom Certyfikatu, co stanowi kolejny cel na najbliższe miesiące.

Czas pandemii wykorzystany został także na przygotowanie planu dalszego rozwoju klubu w aspekcie finansowym, organizacyjnym i sportowym. W kolejnych tygodniach i miesiącach komunikować będziemy wdrażanie dalszych rozwiązań mających na celu dalszą stabilizację finansową klubu, usprawnienia organizacyjne i nowe projekty oparte na wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych i internetowych oraz przygotowywane programy rozwojowe w zakresie szkolenia. W tym miejscu pragniemy wspomnieć także, że na końcowym etapie są procedury związane z rozpoczęciem budowy nowego obiektu sportowego przy ulicy Asnyka w Katowicach, który będzie dedykowany działalności naszego klubu. W ciągu najbliższych tygodni powinny rozpocząć się prace budowlane.

Zachęcamy do śledzenia klubowej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, które po specyficznym okresie zastoju ostatnich tygodni w najbliższych dniach znowu zaczną tętnić życiem.

Katowice, dnia 06.07.2020

                                                           Zarząd Klubu Sportowego Rozwój Katowice