Kończymy domową serię – w sobotę podejmujemy Czechowice


Trzeci z rzędu, a zarazem przedostatni w tym sezonie domowy mecz rozegramy w sobotę o 11:00 na „Kolejarzu” z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Sezon IV ligi śląskiej, nasz debiutancki na tym szczeblu po rocznym rozbracie z seniorską piłką, nieuchronnie chyli się ku końcowi. Do rozegrania zostało już tylko pięć kolejek. Rozwój na tę ostatnią prostą wbiega jako ósma drużyna tabeli, legitymująca się 41-punktowym dorobkiem, która realnie patrząc finiszuje nie wyżej niż na pozycji nr 7, a może także spaść do drugiej dziesiątki, co mimo wszystko i nawet zważywszy na brak konsekwencji byłoby dość przykre – bo przecież przez większą część rozgrywek plasowaliśmy się dużo, dużo wyżej.

W sobotę kończymy serię trzech domowych występów. Po porażce 0:1 z Odrą Wodzisław Śląski i remisie 1:1 z Drzewiarzem Jasienica liczymy, że uśmiechnie się do nas prawo serii i z MRKS-em Czechowice-Dziedzice sięgniemy po pełną pulę, co wiosną zdarzyło nam się tylko 3-krotnie, a po raz ostatni – już prawie miesiąc temu, 24 kwietnia z Orłem Łękawica.

Nasi sobotni rywale, MRKS, zimę dość nieoczekiwanie spędzili w pobliżu strefy spadkowej, ale wiosną konsekwentnie się od niej oddalają. Obecnie zajmują 11. miejsce, tracąc do Rozwoju tylko 4 punkty. Podopieczni Jarosława Kupisa zawitają na „Kolejarz” po dwóch kolejnych wyjazdowych zwycięstwach 3:1 – w Radziechowach-Wieprzu z GKS-em i w Bielsku-Białej z rezerwami Podbeskidzia. Czechowiczanie mają na koncie 7 wyjazdowych zwycięstw, częściej w delegacji wygrywa tylko Odra Wodzisław i GKS II Tychy.

Jesienią w Czechowicach padł remis 1:1, który uratowaliśmy w ostatnich sekundach za sprawą uderzenia Oliviera Lazara z rzutu wolnego. W rewanżu „Olo” nie wystąpi, przed tygodniem zerwał więzadła i czeka go długa rehabilitacja.

Dla Rozwoju będzie to przedostatni domowy mecz w sezonie. Potem czekają nas trzy wyjazdy, a cykl ten rozpoczniemy już w najbliższą środę w Bielsku-Białej. Pojedziemy jeszcze do Tychów i Pszczyny, a walkę o punkty w cyklu 2020/21 zakończymy konfrontacją u siebie z Kuźnią Ustroń.

Przypominamy, że wydarzenia sportowe mogą już odbywać się z udziałem publiczności. Wstęp na trybuny „Kolejarza” jest wolny, informacje organizacyjne znajdziecie TUTAJ. Tradycyjnie postaramy się o przekazywanie najważniejszych wieści z meczu w formie tekstowej relacji live na naszym portalu. Do zobaczenia!

Rozwój Katowice – MRKS Czechowice-Dziedzice
28. kolejka II grupy IV ligi śląskiej
sobota, 22 maja, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: administrator