Kończymy rundę. W Zawierciu o podium!


W niedzielę o 14:00 rozpocznie się ostatni w rundzie jesiennej mecz Rozwoju Katowice. Stawką meczu z Wartą będzie trzecie miejsce w tabeli I grupy IV ligi śląskiej.

Warta Zawiercie – Rozwój Katowice to ostatnie spotkanie, jakie zostanie rozegrane w całej rundzie jesiennej I grupy IV ligi śląskiej. Znając już pozostałe wyniki 15. kolejki – przede wszystkim porażki Myszkowa z Rakowem II i Podlesianki z Szombierkami – wiemy, że wygrywając w Zawierciu możemy zapewnić sobie cztery miesiące zimowej pauzy na podium tabeli! Trzecie miejsce, za plecami jedynie rezerw Rakowa i Ruchu Radzionków, to byłoby naprawdę coś dla naszej bardzo młodej ekipy, skonstruowanej wyłącznie z wychowanków i zmagającej się w dodatku z niemałymi problemami personalnymi.

Z Wartą gramy o podium, a przy okazji przedłużenie serii (5) zwycięstw i (2) wygranych wyjazdowych, a trzy kolejne komplety punktów na wyjeździe nie zdarzyły nam się od 6,5 roku. Dokonać tego będzie jednak bardzo trudno. Warta przed ostatnią serią gier była sklasyfikowana na 6. pozycji, tracąc do Rozwoju ledwie 3 punkty, mając bilans 8 zwycięstw, remisu i 5 porażek. Przed własną publicznością uległa jedynie czołowej trójce z Częstochowy, Radzionkowa i Myszkowa, a pozostałych pięciu gości pokonała. W miniony weekend rozbiła aż 5:2 Gwarka Ornontowice, a hat tricka ustrzelił Damian Adamiecki, który z dorobkiem 9 trafień należy do szerokiej czołówki IV-ligowych snajperów.

Pierwotnie mecz ten miał odbyć się na „Kolejarzu”, ale zawiercianie już jakiś czas temu zwrócili się z prośbą o zamianę gospodarzy. W tym tygodniu klub świętuje swoje 100-lecie i konfrontacja z Rozwojem jest jednym z elementów obchodów tego pięknego jubileuszu, dlatego trudno, byśmy na tę prośbę nie przystali. Swoją drogą… pamiętamy nasze jubileusze, które też kończyły jesienne rundy. W 2010 roku, na 85-lecie, ulegliśmy BKS-owi Stal Bielsko-Biała 0:1, a w 2015 roku, na 90-lecie – 1:3 Wigrom Suwałki. Mawia się, że takie uroczystości potrafią przynosić pecha, dlatego składając Warcie wyrazy szacunku nie mielibyśmy nic przeciw, aby to piłkarskie stwierdzenie znalazło potwierdzenie.

Klub z Zawiecia w IV lidze rywalizuje szósty sezon. Mieliśmy okazję mierzyć się z nim w zimowym, lutowym sparingu w Kamieniu. Po twardym, momentami ostrym sparingu wygraliśmy 2:1, a gole strzelali Bartosz Chwila i Tomasz Wroza. Stadion w Zawierciu kojarzy nam się natomiast z 2011 rokiem i towarzyskim meczem Polska – Anglia U-17, w którym w juniorskiej reprezentacji debiutował Arkadiusz Milik. Biało-czerwoni wygrali 4:1, a Arek zdobył jedną z bramek.

Ze spotkania Warta – Rozwój przeprowadzimy we współpracy z portalem slaskisport.tv transmisję na żywo na YouTube. Do zobaczenia, do usłyszenia. Oby niedziela była dla nas. A potem dłuuuuga przerwa!

Warta Zawiercie – Rozwój Katowice
15. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
niedziela, 14 listopada, godz. 14:00, Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu, ul. Leśna 42

Sędziuje: Robert Kowalczyk (Częstochowa).

foto: Grzegorz Matla/slaskisport.tv