Lider przy Asnyka 27 [ZAPOWIEDŹ]


W sobotę przekroczymy półmetek rundy jesiennej IV ligi śląskiej. Rozwój Katowice na swoim stadionie zmierzy się z Unią Dąbrowa Górnicza, czyli aktualnym liderem tabeli.

Nasza drużyna tuż przed półmetkiem jesieni w I grupie IV ligi śląskiej zajmuje 12. miejsce – dalekie zważywszy na perspektywę reformy rozgrywek i tego nie ma co ukrywać. Tabela jest jednak spłaszczona, różnice bardzo niewielkie, co z pewnością motywuje do pracy. Zgromadziliśmy dotąd 9 punktów za 3 zwycięstwa i 4 porażki. Tę ostatnią ponieśliśmy ostatniej soboty w Siewierzu, gdzie ulegliśmy Przemszy 0:1. Sytuacja kadrowa nadal jest niełatwa, ale o tyle lepsza, że w tym tygodniu do treningów wrócili Cezary Ziarkowski i Tomasz Wroza – ten pierwszy po długiej, ten drugi – kilkutygodniowej przerwie. W trzech dotychczasowych spotkaniach przy Asnyka zdobyliśmy 6 „oczek”, ulegając Orłowi Miedary, a pokonując Znicz Kłobuck i Szombierki Bytom, które dwa tygodnie temu rozbiliśmy 5:0. Teraz liczymy na kolejny dobry występ Rozwoju przed własną publicznością.

Będzie o to bardzo trudno, bo zmierzymy się z liderem rozgrywek. Unia zgromadziła w 7 kolejkach aż 16 punktów, przegrywając z Podlesianką, remisując z Szombierkami, a księgując pełną pulę w Sosnowcu, na Sparcie, w Siewierzu oraz u siebie z Orłem i – w poprzedniej kolejce – MKS-em Myszków.

Dla zespołu z Dąbrowy będzie to już trzecia w tej rundzie wizyta w Katowicach. Na „Rapidzie” pokonali Spartę 2:0, przy Sołtysiej ulegli Podlesiance 0:2. W tym tygodniu grał już jeden mecz – w II rundzie Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec mierzył się na wyjeździe z Górnikiem Piaski, zwyciężając rywala z „okręgówki” 1:0.

W poprzednim sezonie na „Kolejarzu” wygraliśmy z Unią 4:0, a w majowym rewanżu przegraliśmy 1:3, choć do przerwy prowadziliśmy po rzucie karnym Piotra Barwińskiego. Od tamtej pory w szeregach naszego najbliższego rywala doszło do kilku roszad, przede wszystkim – Dariusza Klaczę, prowadzącego dziś z powodzeniem lidera III ligi Rekord Bielsko-Biała, na stanowisku trenera zastąpił Wojciech Białek. Wcześniej odpowiadał za wyniki MRKS-u Czechowice-Dziedzice w II grupie IV ligi, ale jeszcze dawniej ten były defensor sosnowieckiego Zagłębia znajdował się już w sztabie szkoleniowym dąbrowian jako II trener. Kadrę zespołu w letniej przerwie zasilił m.in. Marcin Sierczyński ze Szczakowianki Jaworzno, obrońca mający w CV m.in. Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Bełchatów. Najlepszymi strzelcami Unii są – z dorobkiem 4 goli – Jakub Hat i Antoni Turczyński. W Rozwoju liczbą 5 trafień może pochwalić się już Patryk Gembicki.

Liczymy na sprawienie przez naszą młodą drużynę niespodzianki. W sobotę zapraszamy na Asnyka. Wstęp jak zwykle wolny.

Rozwój Katowice – Unia Dąbrowa Górnicza
8. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 23 września, godz. 11:00, Asnyka 27

foto: slaskisport.tv