Mamy 93 lata!


27 listopada 1925 roku powołano do życia Klub Sportowy Rozwój Katowice. 

Dziś dostojny jubilat skończył 93 lata! Z tej okazji wszystkim byłym i obecnym pracownikom naszego klubu oraz tym osobom, którzy przyczyniły i przyczyniają się do jego rozkwitu, życzymy wszystkiego najlepszego!

Z Wikipedii:
Klub wywodzi się z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Katowice-Brynów założonego w 1919 roku. 27 listopada 1925 roku klub zarejestrowano w Górnośląskim Związku Okręgowym Piłki Nożnej, toteż jest to oficjalna data powstania klubu. Pierwszym prezesem klubu był Robert Neuman.

Założycielami klubu byli pracownicy kopalni Wujek wraz z rodzinami: Emanuel Wakerman, Robert Neuman, Alfred Hatko, Franciszek Student, Wilhelm Kwiatkowski, Wincenty Poloczek, Franciszek Kluzik. 26 stycznia 1927 roku w Okręgowym Związku Bokserskim zarejestrowano sekcję bokserską, co uczyniło z klubu Rozwój Katowice klub wielosekcyjny. Z biegiem lat w klubie powstawały kolejne sekcje sportowe.

W 1939 roku Rozwój Katowice awansował do A-klasy, lecz w wyniku wybuchu II wojny światowej klub zawieszono. Reaktywowano go po wojnie we wrześniu 1946 roku.