Mateusz Proszczuk powołany przez PZPN!


Wielkie wyróżnienie dla zawodnika Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice! Mateusz Proszczuk, pomocnik naszego zespołu trampkarzy C2 rocznika 2009, został powołany przez PZPN na Zimową Akademię Młodych Orłów 2023 na turnus dla rocznika 2010. Mateusz znalazł się w gronie 40 chłopców wyłonionych z klubów całej Polski, w większości renomowanych akademii, a nasz klub otrzymał w tej sprawie pismo sygnowane przez wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka oraz Dyrektora Departamentu Grasroots Przemysława Prętkiewicza.

Akademia Młodych Orłów to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wystartował w 2014 roku. Jego celem jest selekcja najlepszych zawodników w wieku 12-13 lat. Młodzi piłkarze podczas zgrupowania trenują pod okiem selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji. Tegoroczne zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w dniach 5-11 lutego w Wałbrzychu.

? Paweł Rosa, trener trampkarzy Akademii Piłkarskiej Rozwoju 2009:
? Przede wszystkim gratulacje dla Mateusza. To nagroda za ciężką pracę, jaką wykonuje od początku swojej przygody w Rozwoju. Warto podkreślić, że to chłopak urodzony w 2010 roku, a od samego początku trenuje z zespołem rok starszym. Nigdy nie otrzymał taryfy ulgowej, musiał ciężko pracować, żeby stać się ważna postacią w drużynie starszej. Cieszy fakt, ze to kolejny zawodnik Akademii Rozwoju, który został dostrzeżony przez trenerów kadr narodowych. To pokazuje, że w Rozwoju wiemy, jak pracować z młodzieżą i rozwijać tych chłopaków.

Mateuszowi gratulujemy powołania z PZPN i życzymy powodzenia na zgrupowaniu!