Mecz Rozwój – Legionovia przełożony!


pilne_pzpn

Zaplanowane na najbliższą sobotę domowe spotkanie z rywalem z Legionowa zostało przełożone na wniosek naszego klubu. Tego dnia podopieczni Marka Koniarka rozegrają sparing z Ruchem Chorzów.

W myśl terminarza, mecz z Legionovią miał rozpocząć się w najbliższą sobotę, 2 września, o godz. 15:00. Został jednak przełożony na środę, 20 września (16:00). PZPN przychylił się pozytywnie do wniosku naszego klubu, którego podstawą było powołanie Kacpra Tabisia do reprezentacji Polski.

Kadra U-18 bierze udział w Limoges Tournament 2017. 30 sierpnia gra z Francją, 1 września – z Chile, a 3 września – z Belgią, dlatego naszego pomocnika zabrakłoby w starciu o ligowe punkty z Legionovią. Klub z Mazowsza też miał podstawy do wnioskowania o przełożenie meczu, bo do kadry U-20 „oddał” obrońcę Mateusza Zająca.

Teraz Rozwój ma wymuszoną pauzę, z kolei najbliższy miesiąc jawi się jako intensywny. 8 września (piątek) zagramy wyjazdowe derby z ROW-em 1964 Rybnik, 16 września podejmiemy przy Zgody Gwardię Koszalin, a 20 września (16:00) – Legionovię, by trzy dni później pojechać do Kluczborka.

W najbliższy weekend nasza drużyna zaliczy sparing z Ruchem Chorzów. 14-krotni mistrzowie Polski odwołali swój mecz o punkty – derbowy z GKS-em Tychy – z tego samego powodu, co Rozwój. Dwóch chorzowian zostało zaproszonych na zgrupowania kadr. Z „Niebieskimi”, którzy zamykają aktualnie tabelę zaplecza ekstraklasy, zmierzymy się na bocznym boisku stadionu przy ul. Cichej. O dokładnej dacie będziemy jeszcze informować.

Rozwój Katowice – Legionovia
przełożony z 2 września (sobota, 15:00) na 20 września (środa, 16:00)

foto: Szymon Kępczyński