Mieszko Gniezno – Rozwój 3:1. Znów byli lepsi


_10A9495

Podobnie jak zimą, tak i tym razem nasza drużyna uległa rywalowi z Gniezna. Jedyny gol dla Rozwoju był samobójczy po zagraniu zakontraktowanego dziś Damiana Niedojada.

Pierwsza tego lata bramka dla Rozwoju padła w 19. minucie trzeciego sparingu. Damian Niedojad zagrał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki najpewniej wpakowałby ją z bliska Daniel Kamiński, lecz uprzedził go obrońca rywali, w niefortunny sposób przecinając podanie i zaskakując własnego bramkarza.

Był to gol na 1:1; straty odrabiać musieliśmy od 2. minuty. Po doprowadzeniu do wyrównania mieliśmy okres sporej przewagi, ale jeszcze przed przerwą dwa gole strzelili rywale, którzy w minionym sezonie w cuglach, odnosząc 30 zwycięstw i notując 2 remisy, triumfowali w rozgrywkach czwartej ligi wielkopolskiej, a przygotowania do sezonu rozpoczęli dopiero w ostatnich dniach i był to ich pierwszy sparing.

W drugiej połowie, gdy na boisku po wymianie niemal całego składu przebywała w sporej mierze nasza klubowa młodzież, gole już nie padły.

Był to pierwszy z dwóch sparingów, zaplanowanych przez nasz sztab szkoleniowy na czas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. W sobotę zmierzymy się z Polonią Środa Wielkopolska. Początek o 17:00.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 3
środa, 11 lipca, godz. 17:00, Grodzisk Wielkopolski

Mieszko  Gniezno – Rozwój Katowice 3:1 (3:1_
1:0 – Konieczny, 2 min
1:1 – Babiński, 19 min (samobójcza, po zagraniu Niedojada)
2:1 – Radomski, 34 min
3:1 – Goździk, 44 min

Rozwój Katowice: Golik – Paszek, Lepiarz, Gałecki, Łączek, Mońka – Wróbel, Baranowicz, Kuliński, Kamiński – Niedojad.
II połowa: Soliński – Kaletka, Barwiński, Dudek, Zielonka, Olszewski – Wrzesień, Kuliński (65. Łączek), Lazar, Gembicki – Marchewka.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: