Młodzicy awansowali do pierwszej ligi


Drużyna młodzików Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2010 dzięki niedzielnemu wyjazdowemu zwycięstwu 5:3 z Rakowem Częstochowa przypieczętowała awans do pierwszej ligi wojewódzkiej!

Podopieczni trenera Pawła Kwiatkowskiego na kolejkę przed końcem jesiennego sezonu w tabeli II ligi wojewódzkiej D1 (grupa północna) zajmują 2. miejsce, Ich dorobek to 29 punktów w 13 meczach, bilans bramkowy 43:20 oraz bilans meczów 9-2-2. Wyprzedzają Akademię Piłkarską Gliwice o 7 punktów, zaś ustępując jedynie MUKP Dąbrowa Górnicza o 4 punkty.

Trener Paweł Kwiatkowski:
– Gratuluję chłopcom, bo to była dla nas długa droga. Potencjał tej drużyny jest bardzo duży i awans nie był najważniejszym celem – na pierwszym miejscu ma być rozwój indywidualny zawodników. Efekt naszej pracy umożliwi nam grę w pierwszej lidze, co będzie kolejnym bodźcem do rozwoju, bo chcemy mierzyć się z najlepszymi akademiami co tydzień, a nie tylko od czasu do czasu. Gra w pierwszej lidze wojewódzkiej będzie dla drużyny dodatkową motywacją do jeszcze cięższej pracy – nie ma co ukrywać, że mamy jeszcze wiele elementów do poprawy. Dodając je do tych, które funkcjonują już dobrze – myślę, że czeka nas pracowita zima i interesująca wiosna. Pierwsza liga zmienia format na 10-zespołową, więc często będziemy grali w systemie środa – sobota. Życzę chłopcom, żeby w seniorskim futbolu mogli grać tak co tydzień.

Młodzicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju w rozpoczętym w trzeci weekend sierpnia jesiennym sezonie zdobyli 6 punktów ze Sportową Częstochową, Skrą Częstochowa, Piastem Gliwice i Rakowem Częstochowa, dwukrotnie zremisowali derby z GKS-em Katowice, raz wygrali, raz przegrali z Akademią Piłkarską Gliwice oraz ulegli MUKP Dąbrowa Górnicza, z którym rewanż rozegrają w najbliższą niedzielę, kończąc rundę.

W drużynie jesienią grali: Jakub Benek, Arkadiusz Bibel, Tomasz Boryczka, Dawid Ciepliński, Szymon Dąbrowski, Piotr Dyl, Marcel Gajda, Rafał Konowol, Filip Kordaczka-Matysiak, Adam Kowalewski, Wojciech Krzeszowiec, Borys Lewandowski, Stanisław Maleta, Aleksander Myszkowski, Oskar Orłowicz, Filip Ryborz, Szymon Stolka, Natan Stolorz, Iwo Szczygielski, Dawid Szczypciak, Maciej Tataruch, Maciej Wojarski, Maciej Wójcik, Mikołaj Zalewski.

Chłopaki, gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych w barwach naszego Rozwoju