Młodzicy w finale Pucharu Prezesa Śląskiego ZPN


Młodzicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice na turnieju w Radzionkowie wywalczyli awans do finału rozgrywek o Puchar Prezesa Śląskiego ZPN U-12.

Podopieczni trenera Pawła Kwiatkowskiego rozpoczęli od remisu 0:0 ze Stadionem Śląskim Chorzów. Potem pokonali AS Lubliniec 7:0, Sokoła Orzech 9:0, Sporting Lubliniec 3:0 i Ruch Radzionków 2:0, a obserwatorzy podkreślali, że kapitan naszego zespołu Mikołaj Zalewski zamurował bramkę Rozwoju.

– Gratuluję chłopakom, którzy przyjechali zdeterminowani na turniej i od samego początku pokazali, że chcą awansować dalej. Dzięki świetnej grze w obronie zachowaliśmy pięć czystych kont. Duży plus również przy tym, że każdy zawodnik z pola wpisał się na listę strzelców. W finale czekają na nas topowe drużyny z którymi chętnie się zmierzymy, bo tylko gra z takimi rywalami rozwija nas jako zespół – podkreśla trener Kwiatkowski.

Już w ten czwartek w Lublińcu odbędzie się turniej finałowy, do którego prócz Rozwoju awansowały też zespoły Górnika Zabrze, Rekordu Bielsko-Biała i GKS-u Jastrzębie. We wtorek Śląski ZPN dokonał losowania par, które skojarzyło nas z Górnikiem. Mecz ten rozpocznie się w czwartek o 16:35. Wcześniej pierwszego finalistę wyłonił konfrontacja Rekordu z Jastrzębiem. Spotkanie o 3. miejsce zaplanowano na 17:15, a finał – na 17:50.

Naszym młodzikom gratulujemy i życzymy powodzenia w Lublińcu!

foto: Śląski ZPN