Nasi w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”!


kacper_tabis_rowrybnik

W tradycyjnym Plebiscycie Dziennika Zachodniego, tym razem na Sportowca 2017 roku, nie brakuje wątków związanych z naszym klubem.

W I etapie przez „DZ” przedstawicieli Rozwoju Katowice znajdziemy w trzech kategoriach. Do tej „Młodzieżowy sportowiec roku” trafił Kacper Tabiś. 17-latek regularnie występuje na poziomie drugiej ligi i jest też powoływany do reprezentacji Polski swojego rocznika.

„Trenerem młodzieży roku” zostać może Sławomir Mogilan, czyli jeden ze szkoleniowców od lat pracujących w naszym klubie, a od niedawna – prezes zarządu. Jego nominacja ma bezpośredni związek z kolejną kategorią, „Młodzieżowa drużyna roku”, którą ma szansę okazać się Rozwój Katowice rocznika 2004. Nasi 13-letni trampkarze ostatnią rundę zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi wojewódzkiej C2, z dorobkiem 10 zwycięstw w 12 kolejkach (więcej TUTAJ).

Jak informuje nas „DZ”, 15 grudnia kończy się I etap, eliminacyjny, Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2017. Eliminacje odbywają się na poziomie miast i powiatów. Do wielkiego finału wojewódzkiego awansuje po 3 kandydatów z każdej kategorii.

Głosowanie odbywa się drogą sms-ową (koszt – 2,46 zł).
Młodzieżowy sportowiec roku – Kacper Tabiś
SMS pod nr 72355 o treści SM.29

Trener młodzieży roku – Sławomir Mogilan
SMS pod nr 72355 o treści MT.50

Młodzieżowa drużyna roku – Rozwój Katowice 2004
SMS pod nr 72355 o treści MD.13

Więcej szczegółów – TUTAJ.

foto: Szymon Kępczyński