Nowy terminarz rundy wiosennej w IV lidze. Zaczynamy 13 marca!


15 kolejek, brak pauz, 3 miesiące grania – Śląski ZPN opublikował nowy terminarz rundy wiosennej II grupy IV ligi.

Skonstruowanie nowego terminarza spowodowane zostało fuzją Odry Wodzisław Śląski z Odrą Centrum Wodzisław, skutkującą wycofaniem z rozgrywek tego drugiego klubu. To sprawiło, że w naszej grupie IV ligi co weekend… pauzowałyby dwa zespoły. Śląski ZPN w związku z tym ułożył nowy rozkład jazdy, dzięki któremu nie będzie pauz, a wszystkie drużyny otrzymają po 3 punkty walkowera za spotkanie z Odrą Centrum.

Wiosnę zaczniemy wcześniej niż sądziliśmy. Jako że mieliśmy ją zainaugurować meczem z… Odrą Centrum, spodziewaliśmy się, że pierwszy raz w tym roku powalczymy o punkty nie 13, a dopiero 20 marca. Te plany ulegają weryfikacji. W najbliższą sobotę zagramy jeszcze na wyjeździe sparing ze Szczakowianką Jaworzno, a ligę zaczynamy właśnie 13 marca! Na „Kolejarzu” podejmiemy Unię Turza Śląska.

Potem czekają nas trzy wyjazdy – na starcia z Unią Książenice, Decorem Bełk i GKS-em Radziechowy-Wieprz. W maju z kolei zagramy trzy razy z rzędu u siebie – z Odrą Wodzisław, Drzewiarzem Jasienica i MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Jedyna kolejka środowa wypadnie 26 maja – udamy się wtedy do Bielska-Białej na konfrontację z rezerwami Podbeskidzia, którą zaczniemy kolejną serię wyjazdów (Bielsko-Biała, Tychy, Pszczyna). Sezon zakończymy 12 czerwca na „Kolejarzu” starciem z Kuźnią Ustroń.

Zimę spędzamy na 5. miejscu z dorobkiem 28 punktów i 11 „oczkami” straty do Odry Wodzisław. Zwycięzca ligi wywalczy przepustkę do barażu o awans z mistrzem I grupy (liderem jest Unia Kosztowy). Z powodu wycofania Odry Centrum, spadną tylko dwa zespoły. Tabelę zamykają obecnie GKS Radziechowy-Wieprz (7 pkt) Iskra Pszczyna (6 pkt).

WIOSNA ROZWOJU W IV LIDZE
13 marca: Rozwój – Unia Turza Śląska
20 marca: Unia Książenice – Rozwój
27 marca: Decor Bełk – Rozwój

3 kwietnia: GKS Radziechowy-Wieprz – Rozwój
10 kwietnia: Rozwój – Spójnia Landek
17 kwietnia: Jedność 32 Przyszowice – Rozwój
24 kwietnia: Rozwój – Orzeł Łękawica

1 maja: LKS Czaniec – Rozwój
8 maja: Rozwój – Odra Wodzisław Śląski
15 maja: Rozwój – Drzewiarz Jasienica
22 maja: Rozwój – MRKS Czechowice-Dziedzice
26 maja (kolejka środowa): Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Rozwój
29 maja: GKS II Tychy – Rozwój

5 czerwca: Iskra Pszczyna – Rozwój
12 czerwca: Rozwój – Kuźnia Ustroń

foto: administrator, źródło: Śląski ZPN/własne