Olimpia Grudziądz – Rozwój 3:0. Wracamy do strefy spadkowej


Nasza drużyna przegrała w Grudziądzu w ramach 27. kolejki rozgrywek drugiej ligi.

Gładka porażka na terenie najlepiej punktującego w tym roku (16 pkt w 6 meczach) drugoligowca. Przez większą część pierwszej połowy mogliśmy jednak mieć nadzieje na sprawienie w Grudziądzu niespodzianki. Nasz dramat rozegrał się dosłownie w odstępie ośmiu minut, przedzielonych jednak kwadransem przerwy.

W 38. minucie po starciu Bartosza Golika z Przemysławem Kitą gospodarze uzyskali rzut karny, którego na gola zamienił hiszpański pomocnik German Ruiz. Rywale poszli za ciosem i jeszcze przed zmianą stron zaaplikowali nam drugie trafienie. Tym razem Ruiz wystąpił w roli asystującego, a do siatki piłkę wpakował Przemysław Kita. Ten sam zawodnik posłał nas też na deski na samym początku drugiej połowy, kiedy wyszedł oko w oko z Golikiem i przelobował go. W 88. minucie mieliśmy świetną okazję na honorową bramkę, ale Mikołaj Brylewski obronił uderzenie Kamila Łączka z rzutu karnego.

Niestety, po inauguracyjnym pogromie z Siarką Tarnobrzeg (6:0) zanotowaliśmy pięć występów bez zwycięstwa, w których zdobyliśmy łącznie trzy punkty. Co prawda przegraliśmy tylko na terenie dwóch najlepszych zespołów drugiej ligi – Radomiaka i Olimpii – ale tabela jest nieubłagana. Zameldowaliśmy się znowu w strefie spadkowej. Wyprzedzamy Gryfa Wejherowo lepszym bilansem goli i bezpośrednich starć, a nad zamykającą stawkę Olimpią Elbląg mamy punkt zapasu, ale ma ona jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania. Nad „kreskę” wyskoczył ROW 1964 Rybnik, do którego tracimy punkt. Do końca sezonu już tylko siedem kolejek. Teraz przed nami dwa mecze przy Zgody 28 – z Olimpią Elbląg i Górnikiem Łęczna. Walczymy!

Protokół meczowy
27. kolejka II ligi
sobota, 6 kwietnia, godz. 18:00, Stadion Centralny w Grudziądzu

Olimpia Grudziądz – Rozwój Katowice 3:0 (2:0)
1:0 – 
Ruiz, 38 min (karny)
2:0 – Kita, 43 min
3:0 – Kita, 46 min

Sędziował Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów

Olimpia Grudziądz: Brylewski – Fryc (46. Sulkowski), Ocenas, Wawszczyk, Ciechanowski – Kona, Ziętarski – Handzlik (80. Poręba), Ruiz (55. Marzec), Alves (67. Papikyan) – Kita.
Rezerwowi: Lewandowski, Gabor, Pietrzyk.
Trener Mariusz PAWLAK.

Rozwój Katowice: Golik – Olszewski, Lepiarz, Gałecki (49. Gembicki), Łączek – Kurowski, Płonka – Andrzejczak, Lazar (46. Baranowicz), Kowalski – Musiolik (67. Niedojad).
Rezerwowi: Soliński, Gancarczyk, Kuliński, Mońka.
Trenerzy Marek KONIAREK i Tomasz WRÓBEL.

Żółte kartki: Golik, Baranowicz.

foto: Tomasz Błaszczyk