Olivier Lazar wypożyczony do Ruchu Chorzów


18-letni pomocnik Rozwoju Katowice najbliższe pół roku spędzi na zasadzie transferu czasowego w trzecioligowcu z ul. Cichej 6.

„Olo” trenował z Ruchem przez większą część okresu przygotowawczego. W ubiegłym tygodniu umowa półrocznego wypożyczenia 18-letniego środkowego pomocnika między dwoma klubami została sfinalizowana. – Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł reprezentować barwy Ruchu. Od małego było to moim marzeniem. Dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że wspólnie, jako drużyna, osiągniemy jak najlepszy rezultat – powiedział „Olo”, cytowany przez oficjalny serwis Ruchu, czyli drużyny, która zamyka obecnie tabelę III grupy III ligi.

Olivier Lazar do Rozwoju trafił w 2013 roku ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Przygodę z piłką zaczął zaś w Gwieździe Ruda Śląska. Debiut w seniorskiej piłce zanotował jako 16-latek, w lipcu 2017 roku, przy okazji meczu Pucharu Polski z Chełmianką. Łącznie w drugiej lidze środkowy pomocnik rozegrał 28 spotkań. Do tego dorzucił 4 występy pucharowe. Dla I drużyny Rozwoju strzelił 1 gola – pamiętnego, na inaugurację wiosny 2019, w starciu z Siarką Tarnobrzeg.

„Olo”, powodzenia w Chorzowie!

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl