Oliwier Kwiatkowski powołany do reprezentacji Polski U-18!


Pomocnik Rozwoju Katowice został powołany do kadry narodowej U-18 (rocznik 2005) na listopadowe zgrupowanie w Siedlcach!

W 24-osobowej reprezentacji powołanej przez selekcjonera Wojciecha Kobeszkę, prócz naszego Oliwiera, znaleźli się przedstawiciele takich klubów jak Benfica Lizbona, Darmstadt, FSV Mainz, Sheffield United, Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Wisła Płock, Zawisza Bydgoszcz, KP Starogard Gdański, Radunia Stężyca czy Zagłębie Lubin.

Zgrupowanie trwać będzie od 21 do 23 listopada w Siedlcach.

Dla Oliwiera Kwiatkowskiego nie jest to pierwsza styczność z narodowymi barwami. W sierpniu 2019 był powołany na konsultację szkoleniową kadry U-15, zaś w maju 2021 – na zgrupowanie reprezentacji U-16.

Oliwier od rundy wiosennej sezonu 2020/21 regularnie występuje w pierwszej drużynie Rozwoju na boiskach IV ligi śląskiej grając na pozycji ofensywnego pomocnika i skupiając uwagę skautów silnych klubów. Łącznie jego bilans to 53 występy, 24 zdobyte bramki oraz 11 asyst. W tym sezonie „Lojd” strzelił 6 goli i 3-krotnie asystował kolegom.

Gratulujemy powołania i życzymy owocnego wyjazdu na kadrę!