Orlicy wygrali turniej mikołajkowy w Rudzie Śląskiej


Drużyna orlików Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice zanotowała udany występ w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez TP Jastrząb Bielszowice dla roczników 2010 i młodszych.

W turnieju wystąpiło 10 drużyn, prócz Rozwoju m.in. Stadion Śląski Chorzów, MKS Zaborze Zabrze czy Sparta Katowice. Rywalizacja toczyła się w dwóch 5-zespołowych grupach, z których tworzono potem „Ligę Mistrzów” oraz „Ligę Europy”. Łącznie orlicy naszej akademii rozegrali osiem 15-minutowych meczów i zakończyli turniej na 1. miejscu.

Turniej zorganizowano w niedawno oddanym do użytku ośrodku Football-On w Rudzie Śląskiej. – Świetny obiekt, oferujący trzy boiska o wymiarach 40 na 20 metrów. Na takich boiskach wychodzi wyszkolenie techniczne, ponieważ przestrzeń jest ograniczona i tym zdecydowanie się wyróżniliśmy. Radziliśmy sobie bardzo dobrze w pojedynkach, konsekwentnie budowaliśmy grę od bramki i nie dawaliśmy spokoju przeciwnikom, grając wysokim pressingiem, dzięki czemu w praktycznie każdym meczu zdominowaliśmy posiadanie piłki. Było to dobre zakończenie rozgrywek w tym roku, zawodnicy zasłużyli na wypoczynek po kilku intensywnych miesiącach – powiedział Paweł Kwiatkowski, trener orlików Rozwoju.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Dąbrowski, Rafał Konowol, Stanisław Maleta, Aleksander Myszkowski, Oskar Orłowicz, Natan Stolorz, Iwo Szczygielski, Maciej Tataruch, Maciej Wojarski, Mikołaj Zalewski. Królem strzelców został Iwo Szczygielski z dorobkiem 12 bramek. Orlikom gratulujemy udanego występu w Rudzie Śląskiej, wieńczącego świetną rundę, zakończoną na 1. miejscu w lidze orlików E1.