Ostatni sprawdzian zaliczony. Juniorzy wygrali z Cracovią!


Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice w ostatnim zimowym sparingu przed startem sezonu CLJ U-17 pokonali na wyjeździe Cracovię 2:1.

Zagraliśmy bardzo fajny mecz, mogliśmy zdobyć więcej niż dwie bramki, były jeszcze dwie poprzeczki. Wynik cieszy, ale jeszcze bardziej – sama gra, za którą komplementowali nas trenerzy Cracovii na czele z Michałem Probierzem. Dwa nazwiska trafiły do notesów gospodarzy. Praca nad wymiennością pozycji, płynne przechodzenie na czwórkę czy trójkę obrońców – to wszystko wyglądało dziś fajnie. Z przodu cechowała nas agresja, dobrze wykonywane skoki pressingowe – opowiada Rafał Bosowski, jeden ze szkoleniowców juniorów młodszych Rozwoju.

Nasza drużyna wyszła na prowadzenie po rzucie karnym, wywalczonym przez Oliwiera Kwiatkowskiego, a skutecznie wykonanym przez Fabiana Cieślara. Drugiego gola dorzucił Kwiatkowski. Cracovia odpowiedziała w samej końcówce. Mecz odbył się na sztucznym boisku w nowym ośrodku szkoleniowym „Pasów” w Rącznej. – Warunki europejskie – ocenia trener Bosowski.

Taki występ na tle silnego przeciwnika, który również – jak Rozwój – przygotowuje się do wiosennego sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17, jest bardzo optymistycznym prognostykiem; tym bardziej, że nasz sztab nie mógł jeszcze skorzystać z Jakuba Myśliwczyka, z kolei Michał Flak, Wiktor Skroch i Mateusz Jastrzembski zagrali w sparingu I drużyny z Ruchem Chorzów.

– Wraz z trenerem Pągowskim jesteśmy z chłopaków bardzo zadowoleni. Mimo ubytków czy przechodzenia zawodników do pierwszej drużyny pozostali rozwijają się, wskakują na ich miejsce. Taki był nasz cel na obozie, w okresie przygotowawczym, by jakość tej ekipy mimo rotacji kadrowej nie spadała. Przed nami bardzo dużo pracy, ale kolejni zawodnicy udowadniają, że warto – dodaje Rafał Bosowski.

Inauguracja CLJ U-17 – już w kolejną sobotę. Sezon zaczniemy wyjazdową konfrontacją z Rakowem Częstochowa.

Protokół meczowy
sparing – sobota, 27 lutego, godz. 14:00, Rączna

[juniorzy młodsi]: Cracovia – Rozwój Katowice 1:2 (0:0)
Bramki dla Rozwoju: Cieślar (karny), Kwiatkowski.

skład Rozwoju: J. Adamiec – Brzeziński, Haładyń, Moczkowski, Filipiak – Zieliński, K. Adamiec, Cieślar, Bielec – Kwiatkowski, Holeczek.
Grali także: Nowak, Ziarkowski, Parysz, Machalski.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.