Ostatni zimowy sparing – Szczakowianka sprawdzi Rozwój


W sobotę 6 marca drużyna Rozwoju Katowice rozegra ostatni sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Zmierzymy się w Jaworznie z czwartoligową Szczakowianką.

Mecz najpewniej odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a pierwszy gwizdek przewidziano na godz. 11:00. O ewentualnej zmianie planów jeszcze poinformujemy, bo w tym tygodniu gospodarze nie wykluczali całkowicie szansy gry na naturalnej nawierzchni.

Szczakowianka, podobnie jak Rozwój, jest czwartoligowcem, tyle że występującym w grupie I. Zimę beniaminek rozgrywek spędził na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Z jaworznianami mierzyliśmy się sparingowo już latem. Wtedy w Rybniku-Kamieniu padł remis 1:1, jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Robert Woźniak.

„Robson” w sobotę nie zagra z powodu kontuzji, trener Tomasz Wróbel nie ma też do dyspozycji Daniela Kaletki i Tomasza Wrozy, a ograniczona będzie też liczba juniorów młodszych, których w sobotę czeka inaugurująca wiosenny sezon wyjazdowa konfrontacja z Rakowem Częstochowa w CLJ U-17. Stąd też personalna kołdra jest dla naszego szkoleniowca bardzo krótka. A liga tuż-tuż. Wskutek zmiany terminarza, zaczniemy ją nie 20 marca wyjazdem na GKS Radziechowy-Wieprz, a 13 marca na „Kolejarzu” z plasującą się w tabeli „oczko” wyżej Unią Turza Śląska.

Sparing ze Szczakowianką będzie dziesiątym rozegranym przez Rozwój w zimowej przerwie. Wcześniej notowaliśmy następujące rezultaty: 0:2 z Górnikiem II Zabrze, 3:2 z Podbeskidziem II Bielsko-Biała, 9:0 ze Startem Sierakowice, 0:3 z Górnikiem II Zabrze, 5:0 z AKS-em Mikołów, 2:3 z Ruchem Radzionków, 2:1 z Wartą Zawiercie, 1:1 ze Spartą Katowice, 0:4 z Ruchem Chorzów.

O ligowe punkty po raz ostatni rywalizowaliśmy z drużyną z Jaworzna w sezonie 2011/12, zakończonym naszym awansem do II ligi. Na wyjeździe przegraliśmy 0:4, w rewanżu skończyło się 3:1 dla nas.

Szczakowianka Jaworzno – Rozwój Katowice
sparing, 6 marca, godz. 11:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Jaworznie

foto: administrator