Patryk Gembicki królem strzelców IV ligi śląskiej!


Nasz napastnik z dorobkiem 30 goli okazał się najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem najwyższego wojewódzkiego poziomu na Śląsku.

Sezon 2021/22 IV ligi śląskiej okazał się dla Rozwoju Katowice niezwykle udany zarówno zespołowo – skoro zakończyliśmy go na 3. miejscu w tabeli I grupy, ustępując jedynie zdecydowanym faworytom rozgrywek, Rakowowi II Częstochowa i Ruchowi Radzionków – ale i indywidualnie. Korona króla strzelców przypadła Patrykowi Gembickiemu. „Czesio” zapisał na swoim koncie aż 30 goli. Potrzebował do tego 29 występów, wyprzedził na ostatniej prostej, ale dość wyraźnie Bartosza Nawrockiego z „Cidrów”.

Warto zauważyć, że nasz napastnik aż 23 bramki zdobył w 15 kolejkach rundy wiosennej! Nie znalazł drogi do siatki jedynie w derbach z Podlesianką, konfrontacjach z Rakowem II, Radzionkowem, Polonią Łaziska Górne i Gwarkiem Ornontowice. Szczególnie zapamiętamy 5 trafień, jakie zaaplikował Śląskowi Świętochłowice. 4-krotnie pokonał bramkarza Unii Dąbrowa Górnicza, hat trick zaliczył w Przyszowicach, a ze Szczakowianką, Unią Rędziny, Przemszą Siewierz i Wartą Zawiercie notował dublety. Nic dziwnego, że gdy na początku drugiej połowy ostatniego meczu trener Tomasz Wróbel symbolicznie ściągnął Patryka z boiska, koledzy nagrodzili go brawami. A on nagrodził ich, jako że podkreślał nieraz, iż na jego gole pracuje cały zespół. Ta korona to duży sukces „Czesia”, ale i reszty drużyny.

Mimo ledwie 21 lat, nasz napastnik legitymuje się już sporym doświadczeniem. W 2018 roku debiutował w drugiej lidze, łącznie rozegrał w niej 22 mecze, zdobył 1 bramkę. W IV lidze jego bilans to 40 goli w 51 spotkaniach, z których sporą część zaczynał z kapitańską opaską na ramieniu. Do tego dorzucił 12 asyst – z czego aż 8 w minionym sezonie, a 5 – zakończonej właśnie rundzie wiosennej.

Dobra robota Panowie, dobra robota Królu!

WIOSNA PATRYKA GEMBICKIEGO
Szczakowianka ⚽⚽
Podlesianka
Raków II
Ruch Radzionków
Unia Rędziny ⚽⚽
Śląsk Świętochłowice ⚽⚽⚽⚽⚽ ?
Unia Dąbrowa Górnicza ⚽⚽⚽⚽ ?
Polonia Łaziska Górne ?
MKS Myszków ⚽ ?
Szombierki Bytom ⚽
Gwarek Ornontowice
Przemsza Siewierz ⚽⚽
Unia Kosztowy ⚽
Jedność 32 Przyszowice ⚽⚽⚽
Warta Zawiercie ⚽⚽ ?

foto: Kamil Drzeniek/slaskisport.tv