Paweł Szołtys zagra w Rozwoju!


pawel_szoltys_news

20-latek został wypożyczony do końca roku na Zgody 28 z GKS-u Katowice.

Ten ruch to jeden z pierwszych owoców nawiązanej niedawno oficjalnej współpracy między GKS-em a Rozwojem. Paweł Szołtys to postać dobrze znana wszystkim tym, którzy interesują się katowickim futbolem. Urodzony w 1997 roku zawodnik zadebiutował w pierwszej lidze krótko po 16. urodzinach – wiosną 2013, w wygranym przez GKS wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko. Łącznie na zapleczu ekstraklasy rozegrał 39 spotkań. Strzelił 3 gole. Teraz przeniesie się szczebel niżej.

20-latek – mogący występować zarówno na skrzydłach, jak i pozycji ofensywnego pomocnika czy napastnika – to szósty zawodnik, który tego lata wzmocnił nasz klub. Wcześniej kontrakty podpisali Przemysław Mońka, Daniel Paszek, Kamil Łączek, Michał Szeliga i Kamil Bętkowski. Szołtys został wypożyczony z GKS-u Katowice do końca roku. Będzie młodzieżowcem nr 14 w kadrze Rozwoju.

Temat pozyskania Pawła Szołtysa rozpoczął się już jakiś czas temu – mówi Marcin Nowak, dyrektor naszego klubu. – Doznał jednak urazu i postanowiliśmy wspólnie, by najpierw się wyleczył, a już w pełni zdrowi i gotowy wszedł w trening z naszym zespołem. Sfinalizowaliśmy wypożyczenie, na razie do końca roku. Jest to pochodna naszej umowy o współpracy z GKS-em, którą niedawno sfinalizowaliśmy. To jej pierwszy realny efekt. Uznaliśmy, że do formacji ofensywnych jest nam potrzebny jeszcze jeden zawodnik. Paweł jest znany na śląskim rynku jako talent, ma już ogranie w pierwszej lidze. Wpisuje się też w naszą filozofię, bo jest zawodnikiem młodym i pochodzącym z regionu. Liczymy, że wniesie wartość dodaną do drużyny. To już raczej koniec wzmocnień, choć – tak jak wiele klubów – nie zamykamy sobie drogi przed jakimś „złotym strzałem”. Liczymy jednak, że składem, którym dysponujemy, poradzimy sobie w drugiej lidze – dodaje dyrektor Rozwoju.

Witamy na pokładzie!

szoltys_podpis

foto: Szymon Kępczyński