Pierwszy turniej rocznika 2014. Uśmiechy na zmęczonych buziach


Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2014 mają za sobą turniejowy debiut. Wizytę w Sosnowcu w ramach Ekstraligi Talentów będą wspominać bardzo miło, bo wygrali wszystkie mecze.

Drużyna Rozwoju mierzyła się z AP Blaze Kędzierzyn-Koźle, SMS Żywiecka APN, Powiatem Olkuskim, Ruchem Chorzów, Górnikiem Libiąż, Rozbarkiem Bytom oraz Liskiem Milówka. Odniosła komplet zwycięstw, została też wyróżniona jako najlepsza turniejowa ofensywa, a miano najlepszego zawodnika przyznano Maksymilianowi Matusiakowi.

Naszych młodych zawodników do boju zagrzewali trenerzy Paweł Kwiatkowski, Piotr Barwiński i Przemysław Żemła. – To był turniej świetnie przygotowany od A do Z. Osiem drużyn rywalizowało na czterech boiskach w systemie 3+1 pod balonem przy Stadionie Ludowym. Nie było zbędnych przerw między meczami, bardzo sprawny turniej z sędziowaniem dostosowanym do wieku uczestników, którzy potrzebują jeszcze wyrozumiałości w tym aspekcie przez ich braki w koncentracji. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo ofensywnie, jest to dla chłopaków dobre przetarcie turniejowe. Dla pięciu z siedmiu zawodników był to ich pierwszy raz na turnieju. Ich uśmiechy na zmęczonych buziach były najlepszą odpowiedzią dla nas, czy podobała im się taka forma rywalizacji – mówi trener Paweł Kwiatkowski.

Rozwój zagrał w składzie: Wojciech Krasnodębski, Maksymilian Matusiak, Maksymilian Morawiec, Dawid Radziejewski, Antoni Starzyk, Szymon Wieczorek, Jan Zalewski. Naszym 7-latkom gratulujemy i życzymy stałego… rozwoju, a organizatorom Ekstraligi Talentów, cyklu zyskującego w naszym regionie coraz większą renomę, dziękujemy za udany turniej.

Więcej o Ekstralidze Talentów – TUTAJ.

foto: Ekstraliga Talentów