Piłkarski weekend czas, start! Młodzież na półmetku rozgrywek


Prezentujemy weekendowy rozkład spotkań Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Sobotni poranek rozpoczniemy spotkaniem w I lidze wojewódzkiej trampkarzy starszych C1. Zajmujący trzecią lokatę katowiczanie zmierzą się z Siódemką Tychy. W pierwszym spotkaniu obu ekip w Katowicach padł remis 1:1. Zespół z Tychów zajmuje szóste miejsce i zgromadził dotychczas dziewięć punktów. Rozwój do liderujących Górnika Zabrze i Rakowa Częstochowa traci trzy “oczka”.

Niechlubną serię czterech porażek z rzędu będą chcieli przerwać w sobotę trampkarze młodsi. Podopieczni trenera Grzegorza Witka podejmą na “Kolejarzu” lidera rozgrywek zespół Stadionu Śląskiego Chorzów. Co ciekawe chorzowianie przegrali jesienią tylko jedno spotkanie… i to właśnie z Rozwojem! Na inaugurację sezonu zawodnicy Akademii Rozwoju pokonali rywali 6:2. Teraz sytuacja jest nieco odmienna. Stadion z 18 punktami na koncie przewodzi tabeli I ligi wojewódzkiej C2. Katowiczanie natomiast zajmują pozycję szóstą, gromadząc dziewięć punktów.

Pozycji wicelidera bronić będzie w weekend drużyna występująca w VII lidze wojewódzkiej D2. Do Katowic zawita Śląsk Świętochłowice. Drużyna ze Świętochłowic zajmuje trzecie miejsce i zgromadziła w pięciu kolejkach 12 punktów. Rozwój z dorobkiem 15 punktów plasuje się na drugim miejscu. Liderem pozostaje wciąż niepokonany Orzeł Mokre.

W sobotę 8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15. Lider Rozwój Katowice zmierzy się z przedostatnim Piastem Gliwice. Katowiczanie kontynuują świetną passę zwycięstw i z dorobkiem 19 punktów przewodzą tabeli CLJ. Piast Gliwice w siedmiu meczach zgromadził zaledwie cztery punkty. W pierwszym starciu obu drużyn lepszy okazał się Rozwój pewnie pokonując na Kolejarzu zespół Piasta 3:0.

Na drodze rozpędzonego lidera III ligi trampkarzy młodszych C2 staną podopieczni trenerów Seweryna Gancarczyka i Krzysztofa Socha. UKS Sprint Katowice w siedmiu kolejkach nie stracił punktu i pewnie przewodzi w rozgrywkach. Rozwój z 13 punktami zajmuje czwartą lokatę, a do liderującego Sprintu traci osiem punktów.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Drużyna prowadzona przez trenerów Sławomira Mogilana i Rafała Bosowskiego zmierzy się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Zespół “Miedziowych” to aktualny wicelider rozgrywek. W siedmiu spotkaniach drużyna z Dolnego Śląska zgromadziła 14 punktów. W pierwszym meczu w Katowicach lubinianie okazali się minimalnie lepsi pokonując Rozwój 2:1. Juniorzy młodsi klubowej Akademii po dwóch zwycięstwach z rzędu wydostali się ze strefy zagrożonej spadkiem i plasują się aktualnie na piątym miejscu w tabeli rozgrywek.

W niedzielny poranek podopieczni trenerów Seweryna Gancarczyka i Krzysztofa Socha zmierzą się w wyjazdowym meczu z UKS-em Raków Częstochowa. To bardzo ważne spotkanie w kontekście układu tabeli. Częstochowianie z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w rozgrywkach. Rozwój plasuje się na piątym miejscu. Nad strefą spadkową ma jednak tylko dwa punkty przewagi. W sierpniu na inaugurację rozgrywek katowiczanie wysoko pokonali rywali 5:1. Drużyna UKS-u Raków straciła do tej pory aż 44 gole, zdobywając zaledwie pięć. Młodzicy starsi

Weekend zakończą młodzicy młodsi. Zespół rocznika 2008 zmierzy się w derbach Katowic z GKS-em. GieKSa zajmuje piąte miejsce i zgromadziła dotychczas 8 punktów. Nasz zespół z 13 punktami jest wiceliderem III ligi wojewódzkiej D2.

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
rocznik 2005
sobota, 5 października, godz. 8:30, boisko przy ul. Andersa w Tychach
Siódemka Tychy – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2006
sobota, 5 października, godz. 9:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Stadion Śląski Chorzów

VII LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2009
sobota, 5 października, godz. 9:00, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – Śląsk Świętochłowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
rocznik 2005
sobota, 5 października, godz. 12:00, boisko przy ul. Lekarskiej w Gliwicach
Piast Gliwice – Rozwój Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2007/2008
sobota, 5 października, godz. 13:00, OS MOSiR Hetman przy ul. Siwka w Katowicach
UKS Sprint Katowice – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
rocznik 2004
sobota, 5 października, godz. 15:30, boisko przy ul. Skłodowskiej-Curie w Lubinie
Zagłębie Lubin – Rozwój Katowice

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH D1
rocznik 2007/2008
niedziela, 6 października, godz. 9:00, boisko przy ul. Limanowskiego w Częstochowie
UKS Raków Częstochowa – Rozwój Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008
niedziela, 6 października, godz. 13:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
GKS Katowice – Rozwój Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl