Początek zgrupowania w Kamieniu


Drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice rozpoczęły w poniedziałek obóz w Rybniku-Kamieniu.

Do Kamienia udały się cztery zespoły Rozwoju, przygotowujące się do rozgrywek IV ligi seniorów, śląskiej ligi juniorów A1, Centralnej Ligi Juniorów U-17 oraz Centralnej Ligi Juniorów U-15. Prócz treningów, na miejscu odbywać się także będą sparingi. O szczegółach będziemy jeszcze informować. Dziś wiadomo, że we wtorek drużyna CLJ U-15 zagra z Odrą Wodzisław, a w sobotę – z Odrą Opole. W piątek zaś dyspozycję zespołu CLJ U-17 sprawdzi Górnik Zabrze.

– Będziemy trenowali mocno trzy razy dziennie, by przygotować się do grania ze starszymi rocznikami, starszymi od siebie rywalami. Prócz Centralnej Ligi Juniorów U-15, każda nasza ekipa będzie rywalizować ze starszymi od siebie. Stawiamy nie tylko na wyniki, ale przede wszystkim rozwój chłopaków – podkreśla Kamil Pągowski, trener zespołu Rozwoju z Centralnej Ligi Juniorów U-17.

W Kamieniu nasze drużyny przebywać będą do soboty. Po sparingach oraz obiedzie zawodnicy ruszą w drogę do Katowic. Sezon IV ligi rusza 25 lipca. Inauguracja zmagań w CLJ oraz lidze wojewódzkiej A1 przewidziana jest zaś na weekend 15-16 sierpnia.

foto: archiwum własne