Polonia Środa Wielkopolska – Rozwój 0:0. Remis na pożegnanie z Grodziskiem


baranowicz rozwoj jastrzebie sparing tb news

W czwartym i ostatnim przed startem sezonu meczu kontrolnym nasza drużyna bezbramkowo zremisowała z trzecioligowcem ze Środy Wielkopolskiej.

Bilans naszych letnich sparingów zamknie się więc w trzech porażkach i ledwie jednej zdobytej bramce – w dodatku samobójczej (0:2 z ROW-em Rybnik, 0:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie, 1:3 z Mieszkiem Gniezno, 0:0 z Polonią Środa Wielkopolska). Pamiętamy jednak, jakie wyniki osiągaliśmy w dwóch poprzednich okresach przygotowawczych, co zwłaszcza wiosną nie odbiło się na naszej postawie w meczach o punkty.

Z solidnym trzecioligowcem ze Środy Wielkopolskiej (6. miejsce w poprzednim sezonie), który tego lata zatrudnił znanego z pracy w Błękitnych Stargard trenera Krzysztofa Kapuścińskiego i ma swoje ambicje, nie straciliśmy bramki. Sami mogliśmy ich zdobyć nawet kilka. Szanse mieli Damian Niedojad, Mateusz Wrzesień, Przemysław Mońka czy Tomasz Wroza.

Warto zauważyć, że wystąpliśmy w dość eksperymentalnym składzie. Wolne – prócz dwóch bramkarzy Patryka Szczuki i Bartosza Solińskiego – mieli też młodzieżowcy Sebastian Olszewski, Daniel Kamiński i Kajetan Kunka, a wskutek kontuzji wciąż grać nie mogą nasze dwie bardzo mocne jednostki, czyli Michał Płonka i Marcin Kowalski.

Naza drużyna odbędzie jeszcze trening regeneracyjny, po czym w niedzielę opuści Grodzisk Wielkopolski, gdzie od poniedziałku przebywała na zgrupowaniu. Po powrocie do Katowic zawodnicy otrzymają dwa dni wolnego. W środę rozpocznie się mikrocykl startowy przed niedzielnym wyjazdowym meczem z beniaminkiem Elaną Toruń, którym zainaugurujemy nasz czwarty w historii sezon na poziomie centralnej jednogrupowej drugiej ligi.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 4
sobota, 14 lipca, godz. 17:00, Grodzisk Wielkopolski

Polonia Środa Wielkopolska – Rozwój Katowice 0:0

Polonia Środa Wielkopolska: Radliński – Henriquez, Skrobosiński, Borucki (4. Wujec), Kujawa, Buczma (80. Apolinarski), Jurga (46. Gajda), Zgarda (65. Jurga), Apolinarski (46. Chopcia), Górzyński (46. Gwit), Bartoszak (73.
Górzyński).
Trener Krzysztof KAPUŚCIŃSKI.

Rozwój Katowice: Golik (46. Neugebauer) – Paszek, Dudek (46. Gałecki), Lepiarz, Barwiński (46. Gancarczyk), Mońka – Wrzesień (46. Kaletka), Baranowicz (65. Lazar), Kuliński, Wróbel – Niedojad (60. Marchewka) oraz Zielonka, Wroza.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Tomasz Błaszczyk