Polska, Śląsk, Katowice. Zawodnicy Rozwoju z powołaniami do reprezentacji


baranowicz_kadra

W ostatnim tygodniu „sypnęło” zaproszeniami do kadr narodowej, wojewódzkiej czy podokręgu dla młodych graczy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Bartosz Baranowicz został powołany na konsultację selekcyjną reprezentacji Polski U-15 (rocznik 2003), która odbędzie się w dniach 18-22 września w Gutowie Małym. Prócz pomocnika Rozwoju Katowice, trener Marcin Dorna powołał też 23 innych zawodników z takich klubów jak AP 21 Kraków, CWZS Bydgoszcz, GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, KKP Korona, MOSiR Opole, Odra Centrum Wodzisław, Podbeskidzie, Raków Częstochowa, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa SMS Łódź czy Wisła Kraków.

Nikodema Zielonkę, Mateusza Chmarka i Bartosza Rosoła zaproszono z kolei na konsultację szkoleniową reprezentacji Śląska U-14, dla 24 zawodników z rocznika 2004. Będzie miała miejsce w najbliższy wtorek na boisku Niwki Sosnowiec.

Również tam, tyle że dzień później, spotkają się gracze z rocznika 2005 na konsultacji dla kadry Śląska U-13. Tam wśród 32 zawodników znajdzie się aż czterech przedstawicieli naszego klubu: Jan Adamiec, Oliwier Kwiatkowski, Maksymilian Zieliński, Fabian Cieślar i Jan Adamski.

fabian_cieslar_powolanie

Olaf Baranowicz i Wiktor Synowiec wezmą z kolei udział w turnieju z okazji Dnia Młodego Piłkarza. To wydarzenie zaplanowane zostało na najbliższą środę na boiska Stadionu Ludowego w Sosnowcu. Kadrę podokręgu Katowice zawodników z rocznika 2006 i młodszych tworzą prócz dwóch chłopaków z Rozwoju również gracze GKS-u Katowice, Pogoni Ruda Śląska, GTV Stadion Śląski, Ruchu Chorzów i Pogoni Imielin.

Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy powodzenia!

foto: Szymon Kępczyński