Poradnik Kibica na mecz Rozwój – Górnik Zabrze


Przed nami mecz Rozwój – Górnik Zabrze. Zwiększone zainteresowanie kibiców nagromadziło wiele zagadnień, które mają na celu zapewnienie jak największego komfortu i bezpieczeństwa.

W związku z ogromnym zainteresowaniem spotkaniem Rozwoju Katowice z Górnikiem Zabrze apelujemy do wszystkich fanów wybierających się na to spotkanie o jak najwcześniejsze przybycie na stadion.

Z uwagi na możliwość wystąpienia kolejek przed bramami proces wejścia na obiekt może potrwać nieco dłużej, a zależy nam by wszyscy kibice pojawili się na trybunach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Przypominamy jednocześnie, że w czwartek bramy stadionu otwarte zostaną godzinę przed meczem, czyli o godzinie 11:15.

INFORMACJE O STADIONIE

Klub Sportowy Rozwój dysponuje stadionem głównym o ogólnej liczbie miejsc siedzących 970. Wokół boiska o wymiarach 105 x 68 metra rozmieszczonych jest 9 sektorów w tym sektor VIP, sektor media oraz sektor przystosowany do przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych (sektor „A” – 204, sektor „B” – 96, sektor „C” – 96, sektor „D” – 204, sektor „VIP” – 108, sektor media – 46, sektor „H-gości” – 210, miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – 6, sektory buforowe – „E”, „F”, „G”). Wszystkie miejsca siedzące to krzesełka w kolorach zielonym i żółtym.

DOJAZD DO STADIONU

Dojazd samochodem do stadionu Rozwoju Katowice z centrum Katowic i większości dzielnic miasta zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

kzk_gop

Istnieje kilka sposobów na dostanie się na stadion z centrum Katowic. Z Dworca PKP regularnie kursują autobusy „10”, „12”, „37”, „46”, „48”. Z Placu Wolności można dojechać na Zgody autobusami „296” oraz „657” (wysiadamy na przystanku Brynów Kopalnia Wujek lub Stara Ligota Stroma).

Z południowych dzielnic Katowic (Piotrowice, Ochojec, Ligota, Panewniki) na stadion Rozwoju dojechać można autobusami linii „9”, „12”, „37”, „46”, „48”, „138”, „296”, „657”.

Ponadto nieopodal obiektu Rozwoju znajduje się także stacja kolejowa Katowice-Brynów. Przystanek kolejowy obsługuje połączenia Szybkiej Kolei Regionalnej, a także ruch lokalny Katowice-Bielsko-Biała oraz Katowice-Rybnik.

pkp

WEJŚCIE NA OBIEKT

Informujemy, że wyniku decyzji Wydziału Bezpieczeństwa PZPN oraz Policji całkowicie z użytku dla kibiców wyłączona została brama obiektu przy ulicy Zgody 28 (obok budynku klubowego). W związku z tym dla kibiców udostępnione będą dwie bramy (od strony Zakładowego Domu Kultury i od ulicy Załęskiej). Informujemy, że ze względu na wytyczne PZPN i Policji bramą obok budynku klubowego wpuszczani będą jedynie zawodnicy, sędziowie, delegat, obserwator, służby, media oraz goście VIP.

GDZIE ZAPARKOWAĆ?

Informujemy, że z użytku dla kibiców wyłączony będzie parking klubowy (zgodnie z wytycznymi przeznaczony będzie dla zawodników, sędziów, delegata, obserwatora, służb, mediów oraz gości VIP), a parking dla kibiców znajdować się będzie obok Zakładowego Domu Kultury przy wejściu głównym dla kibiców i kasy nr 2.

CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ PLECAK LUB INNY BAGAŻ?

Stanowczo odradzamy zabieranie ze sobą jakichkolwiek przedmiotów, a w szczególności przedmiotów określonych jako zabronionych. Nie należy zabierać ze sobą toreb, walizek i plecaków, których sprawdzenie może opóźnić wejście na stadion.

CZY NA STADION BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JAKIEKOLWIEK NAPOJE?

Zabronione jest wnoszenie napojów w butelkach, choć stewardzi mogą pozwolić na wniesienie otwartych napojów oraz tych w kartonikach. Zakup napojów będzie możliwy w punkcie gastronomicznym.

WSTĘP NA STADION

Informujemy, że spotkanie Rozwoju z Górnikiem Zabrze będzie miało charakter imprezy niemasowej. Wstęp na mecze przy Zgody będzie możliwy na podstawie papierowego biletu zakupionego w przedsprzedaży.

Informujemy, że we wtorek zakończyła się sprzedaż biletów na czwartkowe derby Śląska w 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz Rozwój – Górnik Zabrze obejrzy więc z trybun stadionu przy ul. Zgody 28 komplet 999 widzów. Pierwszy gwizdek – w czwartek o godz. 12:15.

Na mecz z Górnikiem nie obowiązują karnety i bilety wydane na ligowe mecze Rozwoju w rundzie jesiennej.

O KTÓREJ MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?

Sugerujemy przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy obiektu będą otwarte dla widzów na godzinę przed rozpoczęciem spotkania, czyli o godzinie 11:15. W oczekiwaniu na mecz widzowie będą mogli posłuchać muzyki, jak również zjeść posiłek w punkcie gastronomicznym. Ze względu na możliwość wystąpienia kolejek prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion.

KONTROLA PRZY WEJŚCIU NA STADION

Prosimy mieć na uwadze, że każdy kibic w celu uzyskania dostępu na stadion, musi posiadać ważny bilet. Personel pilnujący wejść, może skontrolować zarówno kibica, jak i bagaż. Lista przedmiotów zabronionych oraz regulamin meczu piłki nożnej/stadionu, są wywieszone na bramach wejściowych obiektu.

MIEJSCA NA STADIONIE

W związku z faktem, że stadion zapełni się w 100%, a do każdego biletu przypisane jest konkretne siedzisko na stadionie, prosimy o bezwzględne zajmowanie miejsc przypisanych na bilecie.

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Przy okazji meczu Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze nasz klub przeprowadzi zbiórkę słodyczy dla podopiecznych katowickich placówek opiekuńczych, oświatowych i medycznych. Zachęcamy, by na pucharowe derby z Górnikiem każdy z nas włączył się do zbiórki. Kasy przy stadionie podczas meczu z Górnikiem pozostaną otwarte. Tam będzie można zostawić słodycze (w formie trwałych produktów, rzecz jasna – z dochowanym terminem ważności), które osłodzą dzieciom zimowy czas.

STOISKO CATERINGOWE

Dla wszystkich kibiców na terenie obiektu zostało przygotowane stoisko cateringowe. Będzie można na nim zakupić przekąski, napoje, w tym piwo.

Początek czwartkowego meczu o godz. 12:15. Do zobaczenia na Zgody!