Poradnik Kibica na mecz Rozwój – LKS Decor Bełk


W sobotę 19 września o godz. 11:00 Rozwój rozegra jedyny w tym miesiącu domowy mecz w ramach II grupy IV ligi śląskiej. Wszystkim, którzy zdecydują się to przedpołudnie spędzić na „Kolejarzu”, przedstawiamy internetowy Poradnik Kibica.

INFORMACJE O STADIONIE
Klub Sportowy Rozwój Katowice mecze rozgrywa na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolejarz” w Katowicach przy ulicy Alfreda 1. Wzdłuż boiska o wymiarach 105m x 68m rozmieszczonych są 444 miejsca siedzące. Wszystkie miejsca siedzące to krzesełka w kolorze niebieskim.

DOJAZD DO STADIONU
Dojazd samochodem do stadionu MOSiR Kolejarz z centrum Katowic i większości dzielnic miasta zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Na stadion dojechać można:
– liniami autobusowymi numer „30”, „110”, „168”, „296” do przystanku „Józefowiec Szpital”,
– liniami autobusowymi numer „5”, „27”, „43”, „119”, „133”, „170”, „222”, „190”, „222”, „662” do przystanku „Plac Alfreda”,
– liniami autobusowymi numer „5”, „27”, „43”, „119”, „133”, „170”, „193”, „662”, „860” do przystanku „Wełnowiec Gnieździeńska”
– liniami tramwajowymi numer „13”, „32” do przystanku „Plac Alfreda” lub „Wełnowiec Gnieździeńska”

LICZBA MIEJSC DLA KIBICÓW
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów organizator może udostępnić 50% pojemności stadionu dla kibiców, w związku z czym organizator udostępni 222 miejsca. Po wyczerpaniu limitu bramy stadionu zostaną zamknięte.

JAK ZAJMOWAĆ MIEJSCA NA TRYBUNACH
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów organizator może udostępnić co drugie miejsce w rzędach naprzemiennie, w związku z czym prosimy o zajmowanie co drugiego miejsca (nie dotyczy widza z dzieckiem do lat 13, opiekunów widzów niepełnosprawnych, osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących).

WEJŚCIE NA OBIEKT i PARKING
Dla kibiców udostępnione będą dwie bramy:
– od strony Alei Korfantego wraz z parkingiem – ilość miejsc ograniczona
– od ulicy Józefowskiej – tylko wejście dla kibiców niezmotoryzowanych bez możliwości wjazdu

WSTĘP NA STADION
Informujemy, że w sezonie 2020/2021 wszystkie spotkania IV ligi na stadionie przy ulicy Alfreda 1 będą miały charakter imprez niemasowych. Ze względu na nową lokalizację oraz stan epidemii wstęp na mecze będzie BEZPŁATNY. W związku z tym klub uruchamia akcję WIRTUALNY BILET polegającą na umożliwieniu dokonywania dobrowolnych wpłat darowizn na portalu zrzutka.pl dla wszystkich czujących potrzebę finansowego wsparcia dowolnymi kwotami procesu organizacji meczów, udostępnianych widzom nieodpłatnie. Link do akcji TUTAJ.

JAKIE ZABRAĆ DOKUMENTY?
Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką lub szkolną). Okazywanie dokumentu nie będzie konieczne przy wejściu, a ich posiadanie konieczne będzie jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych.

CZY MUSZĘ POSIADAĆ MASECZKĘ?
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów posiadanie maseczki w trakcie przemieszczania się po ciągach komunikacyjnych i parkingu jest obowiązkowe, w związku z tym osoby nie posiadające osłony nosa i ust (np. maseczki) nie będą wpuszczane na obiekt. Po zajęciu miejsca można zdjąć maseczkę do czasu przemieszczania się (np. w przerwie, do toalet lub po meczu do wyjścia).

CZY MUSZĘ DEZYNFEKOWAĆ DŁONIE PRZED WEJŚCIEM?
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów dezynfekcja dłoni przed wejściem na imprezę sportową jest obowiązkowe, w związku z tym osoby, które nie skorzystają ze środków dezynfekcji udostępnionych przez organizatora lub własnych środków dezynfekcyjnych przed wejściem na obiekt nie będą wpuszczane na mecz.

CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ PLECAK LUB INNY BAGAŻ?
Odradzamy zabieranie ze sobą jakichkolwiek przedmiotów, a w szczególności przedmiotów określonych jako zabronionych. Sugerujemy nie zabierać ze sobą toreb, walizek i plecaków, których sprawdzenie może opóźnić wejście na stadion.

CZY NA STADION BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JAKIEKOLWIEK NAPOJE?
Co do zasady zabronione jest wnoszenie napojów w butelkach. Ze względu na brak stanowiska gastronomicznego, stan epidemii oraz panujące warunki atmosferyczne organizator zawiesza jednak zakaz wnoszenia własnych napojów.

O KTÓREJ MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?
Bramy stadionu zostaną otwarte godzinę przed meczem. Ze względu na nową lokalizację i stan epidemii zachęcamy do nieco wcześniejszego niż zwykle pojawienia się na obiekcie.

STOISKO CATERINGOWE
Na początku sezonu ze względu na stan epidemii stoisko gastronomiczne nie zostanie utworzone.

TOALETY DLA KIBICÓW
Toalety dla kibiców zlokalizowane są w budynku zaplecza szatniowego od strony parkingu. Budynek znajdujące się przy boisku (nie mylić z halą znajdującą się na obiekcie).

ILE TO KOSZTUJE?
Ze względu na nową lokalizację oraz stan epidemii wstęp na mecze będzie BEZPŁATNY. W związku z tym klub uruchamia akcję WIRTUALNY BILET polegającą na umożliwieniu dokonywania dobrowolnych wpłat darowizn na portalu zrzutka.pl dla wszystkich czujących potrzebę finansowego wsparcia dowolnymi kwotami procesu organizacji meczów, udostępnianych widzom nieodpłatnie. Link do akcji TUTAJ.

foto: Tomasz Błaszczyk