Posadźmy wspólnie Dąb Niepodległości!


proboszcz_tatura

W imieniu proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie oraz kapelana Rozwoju Katowice księdza Ireneusza Tatury zapraszamy do udziału w uroczystości niepodległościowej połączonej z akcją posadzenia Dębu Niepodległości obok kościoła.

Dąb Niepodległości nawiązuje do spontanicznej akcji sadzenia drzew z pierwszych lat po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości w latach 1918-1928, kiedy społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby – uosobienie siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci – jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchodzona w tym roku rocznica odzyskania niepodległości stanowi doskonałą okazję, by w podobny sposób zaznaczyć tak wspaniały jubileusz.

Akcja sadzenia Dębu Niepodległości zostanie przeprowadzana w czwartek 12 kwietnia br. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:00 Mszą Święta za ojczyznę, za pomordowanych górników kopalni Wujek, a także leśników RDLP w Katowicach.

Po Mszy Świętej przed kościołem odbędzie się sadzenie Dębu Niepodległości.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich Rodziców, Opiekunów, a przed wszystkich najmłodszych adeptów piłki nożnej klubowej Akademii Piłkarskiej do udziału w tym wydarzeniu.

foto: SK